Rzuty karne też trzeba umieć wykorzystywać

Rzuty karne też trzeba umieć wykorzystywać

Dwie bramki z rzutów karnych w niedzielnym meczu rozgrywek IV ligi lubelskiej strzelili piłkarze Kryształu Werbkowice, którzy pokonali u siebie Victorię Żmudź. Podopieczni Piotra Welcza oba gole zdobyli w pierwszej połowie, w której to rywale także mogli trafić do bramki rywali z jedenastego metra, ale intencje Damiana Ścibiora wyczuł Adam Stachyra.

Piotr Welcz:

Mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Prowadziliśmy po strzałach z rzutów karnych, które były ewidentne. W drugiej połowie sami sobie zafundowaliśmy niepotrzebne emocje, ale taka jest piłka nożna. Najważniejsze są trzy punkty, które pozwoliły wskoczyć nam na trzecie miejsce w tabeli i to bardzo cieszy. Za tydzień w spotkaniu z Lewartem Lubartów będziemy bronić tej pozycji. 


Piotr Moliński:

To kolejna porażka, która nas boli. Rzuty karne ustawiły to spotkanie. Zostały one podyktowane słusznie, ale przypadkowo. Przy pierwszym z nich Wojtek Stańczykowski chciał wybić piłkę, a trafił w rywala, który wyskoczył zza jego pleców. Natomiast przy drugim futbolówka trafiła w rękę Igora Paskiva. Mogliśmy zmniejszyć rozmiary porażki, lecz sami nie wykorzystaliśmy jedenastki. Próbowaliśmy odwrócić losy meczu i niewiele nam brakowało, ale niestety strzeliliśmy tylko jednego gola. Być może zabrakło czasu i szczęścia, przez co musimy pogodzić się z porażką. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kryształ Werbkowice zmierzy się na wyjeździe z Lewartem Lubartów (14 kwietnia, 14:00). Natomiast Victoria Żmudź podejmie Lubliniankę (13 kwietnia, 16:00).

Kryształ Werbkowice – Victoria Żmudź 2:1 (2:0)
Bramki: Patryk Nieradko 6′ (rzut karny), Adrian Wołoch 33′ – Kamil Sawa 90′

Kryształ: Stachyra – K. Wołoch (60′ Wójtowicz), Alokhin, Śmiałko, Luterek – Omański (60′ Jabłoński), Borys (60′ Rybka), Nieradko, A. Wołoch (85′ Sas), Warecki – Reszczyński (80′ Łappo).

Victoria: Porzyc – Grądzki (46′ Sobiech), Paskiv, Pogorzelec, Przychodzień (46′ Kuczyński) – Persona (70′ Lecki), K. Sawa, Stańczykowski (72′ Misztal), Furta, J. Sawa (46′ Fronc) – Ścibior.

Żółte kartki: Sergiej Borys, Krystian Wołoch – Tomasz Pogorzelec
Niewykorzystany rzut karny:
Damian Ścibior 42′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).

fot. Kryształ Werbkowice