Osiem zespołów powalczy o medale Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Osiem zespołów powalczy o medale Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Osiem najlepszych drużyn lekkoatletycznych, a w nich mistrzowie i medaliści olimpijscy z Tokio! Już w piątek na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie odbędą się PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski – Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Złotego medalu sprzed roku broni AZS UMCS Lublin.

– Cieszę się, że wreszcie  będę mogła pobiegać po lubelskiej bieżni i reprezentować mój klub. Liczę na duże wsparcie kibiców, a przecież jest kogo wspierać, bo bronimy tytułu drużynowego mistrza Polski. Widzę tylko jedną opcję, że trofeum zostaje u nas – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio w biegach sztafetowych.

W składzie lubelskiej drużyny będzie także jeszcze jedna medalistka tokijskich igrzysk – Malwina Kopron. Polska młociarka wywalczyła w stolicy Japonii brązowy medal.

Srebro przed rokiem wywalczyła ekipa Podlasia Białystok, która w tym roku przyjedzie do Lublina wzmocniona najlepszym młociarzem igrzysk w Tokio – Wojciechem Nowickim.

– Tylu medalistów olimpijskich lubelski stadion chyba nie gościł już dawno. Bardzo liczę na wsparcie kibiców, bo w Tokio ich brakowało. Fajnie byłoby, gdyby młot latał daleko, tym bardziej, że dwa dni później pojadę jeszcze do Chorzowa, by wystartował w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Zapraszam na lubelski stadion – mówi Wojciech Nowicki.

Kto jeszcze może liczyć się w walce o zwycięstwo? Być może AZS AWF Warszawa z mistrzem olimpijskim w sztafecie mieszanej 4×400 metrów Dariuszem Kowalukiem. – Myślę, że podium jest w naszym zasięgu, ale o pierwsze miejsce będzie trudno, bo ekipa z Lublina ma naprawdę mocny skład. Dla mnie to szczegóły start, bo pochodzę z Lubelszczyzny, wiec doskonale znam ten stadion – wyjaśnia Dariusz Kowaluk.

Kolejny raz rywalizacja najlepszych drużyn w Polsce odbędzie się w Lublinie. Organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Lekkiej Atletyki wraz z miastem Lublin, a rolę operatora powierzono AZS Lublin, który w przeszłości wielokrotnie już dowiódł, że potrafi organizować świetne imprezy. Ekipa AZS w ostatnich latach organizowała bardzo wiele imprez m.in. mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, czy Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki. Niedawno ekipa lubelskiego AZS została nagrodzona tytułem „Ambasadora Województwa Lubelskiego”.

– Choć wyróżnienie otrzymała Organizacja Środowiskowa, to szczególne wyrazy uznania należą się członkom klubów uczelnianych oraz władzom rektorskim, bo bez ich wsparcia i sympatii nie byłoby możliwe prowadzenie tak szerokiej działalności. Jednocześnie jest to wspaniała inauguracja obchodów jubileuszu stulecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy gościć wielką i ważną imprezę lekkoatletyczną na stadionie w Lublinie – mówi prezes AZS Lublin prof. dr hab. Zdzisław Targoński. Partnerem wydarzenia zostało województwo lubelskie.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godz. 16. W ciągu niespełna czterech godzin odbędzie się 21 konkurencji – kobiety będą walczyć o punkty w biegach na 100, 400, 800 i 1500 metrów, 100 oraz 400 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, trójskoku, pchnięciu kulą i rzucie młotem, a mężczyźni rywalizować będą w biegach na 100, 400, 800 i 1500 metrów, 110 i 400 metrów przez płotki oraz w skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Odbędzie się także rywalizacja sztafet mieszanych 4×400 metrów.

Wciąż jeszcze można kupować bilety na piątkowe zawody, a sprzedaż wejściówek w cenach 9 (normalny) i 4 zł (ulgowy) trwa w portalu kupbilet.pl. Przez cały piątek w okolicach stadionu będzie trwał piknik lekkoatletyczny. Na kibiców, zwłaszcza najmłodszych, czeka masa atrakcji, m.in. miasteczko małego lekkoatlety, gdzie dzieci i młodzież pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników będą mogli spróbować swoich sił m.in. w biegu płotkarskim, rzucie oszczepem, czy skoku wzwyż.


Ciekawą ofertę na zawody lekkoatletyczne przedstawiają bukmacherzy. Betclic Kod Promocyjny 2021: BETPLMAX.

fot. Paweł Skraba