Chelsea – Manchester City typy, kursy i zapowiedź (05.01.2023)

Kolejne emocjonujące momenty z Premier League przed nami. Z tej okazji przygotowlaiśmy na bardzo ciekawie zapowiadające się starcie Chelsea – Manchester City typy, które pomogą w obstawianiu.

Chelsea – Manchester City typy i przewidywania

Nowy rok przynosi kolejne spotkania w angielskiej piłce. W 19. kolejce gier zmierzą się ze sobą dwa kluby, które rok w rok walczą o pozycję w ścisłej czołówce tabeli na zakończenie sezonu. Jak poradzą sobie piłkarze w spotkaniu Chelsea – Manchester City. Typy i analizy przygotowane przez naszą redakcję przedstawiamy poniżej.

chelsea - manchester city typy

Piłkarze londyńskiej Chelsea z pewnością chcieliby znajdować się wyżej w obecnej chwili w ligowej tabeli. Podopieczni Grahama Pottera plasują się na 9 pozycji z dorobkiem 25 oczek. Na tą lokatę złożyło się 7 triumfów, 4 remisy i 5 porażek. Warto zauważyć, że pomimo 9 pozycji, strata punktowa do najlepszych nie jest wielka i w każdej chwili piłkarze ze Stamford Bridge mogą piąć się w górę.

The Citizens obecnie to jedna z lepszych drużyn w rozgrywkach. Podopieczni Pepa Guardioli ustępują miejsca w tabeli tylko rewelacyjnemu Arsenalowi Londyn. Po 16 rozegranych meczach gracze z niebieskiej części Manchesteru mają na swoim koncie 36 oczek i bilans 11 zwycięstw, 3 remisów i 2 przegranych.

Naszym zdaniem w czwartkowym pojedynku to goście zdobędą na Stamford Bridge komplet punktów. Spoglądając na przekrój całego sezonu to The Citizens są drużyną lepszą. Podopieczni Pepa Guardioli triumfowali w 9 z 15 ostatnio rozegranych spotkaniach w ramach rozgrywek Premier League. Mamy nadzieję, że ta potyczka będzie trzymała w napięciu do ostatnich minut oraz, że ujrzymy w niej wiele ciekawych zagrań, zwrotów akcji i przepięknych goli. Uważamy, że obydwa zespoły znajdą drogę do siatki rywali. Taki scenariusz miał miejsce w 6 z 10 ostatnich meczach, które londyńczycy rozegrali na własnym obiekcie.

Chelsea – Manchester City ostatnie wyniki

Rozgrywki Premier League tradycyjnie wróciły w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjny Boxing Day przyniósł nam wiele ciekawych rozstrzygnięć.

Ostatnie mecze Chelsea

 • Nottingham – Chelsea 1:1
 • Chelsea – Bournemouth 2:0
 • Chelsea – Aston Villa 0:1

Ostatnie mecze Manchesteru City

 • Manchester City – Everton 1:1
 • Leeds – Manchester City 1:3
 • Manchester City – Liverpool 3:2

Chelsea – Manchester City bezpośrednie mecze

Drogi tych zespołów krzyżowały się wielokrotnie, zarówno w Premier League jak i w rozgrywkach Ligi Mistrzów czy krajowych pucharów.

 • Manchester City – Chelsea 2:0
 • Manchester City – Chelsea 1:0
 • Chelsea – Manchester City 0:1

Ostatnie 3 mecze padły łupem Manchesteru City. Zespołowi z Londynu ostatni raz udało wygrać się z The Citizens w maju 2021 roku w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Chelsea – Manchester City kursy bukmacherskie

Według bukmacherów faworytem czwartkowego pojedynku jest drużyna z Manchesteru. My również uważamy, że 3 punkty pojadą z piłkarzami Pepa Guardioli. Najciekawsze przygotowane przez nas na mecz Chelsea – Manchester City typy znajdziecie w tym artykule.

 • Wygrana Chelsea: 5.20
 • Remis: 4.20
 • Wygrana Manchesteru City: 1.64

Gdzie oglądać Chelsea – Manchester City? Transmisja

Kto posędziuje mecz i o której Chelsea – Manchester City? Pierwszy gwizdek Paula Tierneya w czwartek, 5 stycznia o godzinie 21:00. Spotkanie obejrzeć będzie można w Viaplay.