Chojniczanka – Ruch Chorzów typy, kursy i zapowiedź (10.03.2023)

Piątkowy wieczór przyniesie kolejne rozstrzygnięcia w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Przygotowaliśmy na potyczkę Chojniczanka – Ruch Chorzów typy, które możecie wykorzystać podczas obstawiania.

Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów typy i przewidywania

Przed nami już 23. kolejka rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Powoli krystalizuje się sytuacja większości drużyn i wiemy, które z zespołów walczyć będą o awans a, które bronić się przed spadkiem. Bohaterowie piątkowej potyczki reprezentują obydwie z tych grup. Sprawdźcie najciekawsze na starcie Chojniczanka – Ruch Chorzów typy i zapoznajcie się z analizami.

chojniczanka - ruch chorzow typy

Piłkarze z Pomorza zdecydowanie nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Podopieczni Krzysztofa Brede w chwili obecnej plasują się w strefie spadkowej. W 22. rozegranych do tej pory meczach ekipa z Chojnic zdołała wygrać zaledwie 4-krotnie. W 7. meczach padł wynik remisowy, a 11. razy chojniczanie przegrali. Dorobek 19. oczek plasuje Pomorzan na 16. lokacie, z przewagą punktu nad drużynami Sandecji Nowy Sącz i Skry Częstochowa.

Zgoła odmienne humory i apetyty co do trwającego sezonu panują na Śląsku. Niebiescy są na najlepszej drodze by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Trener Jarosław Skrobacz może być w pełni zadowolony ze swoich piłkarzy. W 22. spotkaniach w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w tym sezonie chorzowianie odnotowali 11. zwycięstw, 9. remisów i 2. porażki (najmniej w całej lidze). Taki bilans plasuje Niebieskich na 2. pozycji w tabeli, która daje bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ekipa z Chorzowa do tej pory straciła też najmniej goli w całej 1-ligowej stawce.

Spoglądając na formę obydwu drużyn, która prezentują w tym sezonie faworyt do zdobycia kompletu punktów w piątkowym meczu może być tylko jeden. Jest nim ekipa Ruchu Chorzów. Naszym zdaniem Niebiescy zainkasują 3. oczka i umocnią się na dobrej pozycji w walce o awans. Spoglądając w statystyki widzimy, że Chojniczanka nie ma najlepszej passy. Przegrali oni 9. z 15. ostatnio rozegranych spotkań. Pomimo tego, że stawiamy na zespół Ruchu, uważamy jednak, że to gospodarze otworzą wynik spotkania. Chorzowianie bardzo często muszą “gonić” wynik spotkania. Niebiescy stracili gola jako pierwsi w 7. z 10. ostatnich spotkań w Fortuna 1 Lidze, które rozgrywali na wyjeździe.

Chojniczanka – Ruch Chorzów ostatnie wyniki

Tak jak wskazuje na to tabela tak i w ostatnich spotkaniach obydwa zespoły prezentują odmienną formę.

Ostatnie mecze Chojniczanki Chojnice

 • Stal Rzeszów – Chojniczanka 3:1
 • Chojniczanka – Puszcza Niepołomice 1:1
 • Chrobry Głogów – Chojniczanka 3:1

Ostatnie mecze Ruchu Chorzów

 • Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 1:1
 • Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 2:0
 • Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 0:1

Chojniczanka – Ruch Chorzów bezpośrednie mecze

Piątkowy mecz będzie 6-tym, bezpośrednim starciem tych ekip.

 • Ruch Chorzów – Chojniczanka 1:1
 • Chojniczanka – Ruch Chorzów 1:1
 • Ruch Chorzów – Chojniczanka 2:1

Do tej pory mecze te 3-krotnie kończyły się remisem. Obydwie drużyny zanotowały po 1. triumfie.

Chojniczanka – Ruch Chorzów kursy bukmacherskie

Nie bezpodstawnie bukmacherzy w roli faworytów piątkowej potyczki upatrują drużynę gości. Nasze na mecz Chojniczanka – Ruch Chorzów typy i analizy znajdziecie powyżej.

 • Wygrana Chojniczanki: 3.65
 • Remis: 3.50
 • Wygrana Ruchu Chorzów: 1.98

Gdzie oglądać Chojniczanka – Ruch Chorzów? Transmisja

Mecz rozegrany zostanie w piątek, 10 marca w Chojnicach. O której Chojniczanka – Ruch Chorzów? Pierwszy gwizdek zaplanowano na 20:30. Transmisję z pojedynku przeprowadzi Polsat Sport Extra. Mecz obejrzeć będzie można również w internecie na platformie Polsat Box Go oraz w serwisie statscore po wykupieniu dostępu.