PKO Ekstraklasa – tabela, terminarz i wyniki

Nie brakuje osób, które bardzo uważnie śledzą najwyższą polską klasę rozgrywkową w piłce nożnej. Zastanawiasz się, jak obecnie wygląda PKO Ekstraklasa tabela? Rzuć okiem poniżej.

Tabela Ekstraklasa 2023/23

PKO Ekstraklasa terminarz

Chcesz się dowiedzieć, co wydarzy się w PKO Ekstraklasie w najbliższym czasie? Zobacz terminarz Ekstraklasa. Dzięki uważnemu przeanalizowaniu harmonogramu meczów nie przegapisz żadnego ciekawego starcia.

PKO Ekstraklasa tabela
Icon Sport

Spoglądając na Ekstraklasa terminarz, w oko momentalnie rzucają się spotkania, które niewątpliwie warto obejrzeć. Już 16 kwietnia dojdzie do starcia dwóch odwiecznych przeciwników. Chodzi oczywiście o zespoły Legii Warszawa i Lecha Poznań. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Aktualnie wyżej w tabeli znajduje się Legia Warszawa. “Wojskowi” są wiceliderem zestawienia najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Lech Poznań zajmuje natomiast trzecie miejsce. Do stołecznej drużyny wielkopolska ekipa traci dziewięć “oczek”. Kto wygra mecz Legia – Lech? Totalnie trudno to przewidzieć. W meczach tych dwóch ekip niejednokrotnie dochodziło do zaskakujących wydarzeń, więc trudno o jakiekolwiek prognozy. Na pewno będzie niezwykle ciekawie!

Starcie Legia – Lech odbędzie się w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. A co nas czeka w następnych tygodniach? Zapewne nie zabraknie takich, którzy uważnie będą śledzić następujące pojedynki:

 • Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (21 kwietnia, 18:00)
 • Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław (23 kwietnia, 17:30)
 • Raków Częśtochowa – Lechia Gdańsk (28 kwietnia, 20:30)
 • Lech Poznań – Górnik Zabrze (30 kwietnia, 17:30)
 • Lech Poznań – Cracovia (6 maja, 17:30)
 • Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (7 maja, 17:30)
 • Raków Częstochowa – Lech Poznań (14 maja, 17:30)
 • Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (20 maja, 18:00)

Naszym zdaniem wymienione mecze zapowiadają się bardzo dobrze. Oczywiście to nasz subiektywny wybór i tak naprawdę można znaleźć znacznie więcej spotkań, które warto zobaczyć.

Ekstraklasa wyniki

Poniżej prezentujemy PKO Ekstraklasa wyniki. Jeżeli interesujesz się najwyższą polską klasą rozgrywkową, to niewątpliwie powinieneś uważnie śledzić rezultaty osiągane przez poszczególne zespoły.

PKO Ekstraklasa tabela jest bardzo wymowna i pokazuje, że marsz po wygraną w rozgrywkach i zgarnięcie tytułu mistrza Polski odbywa Raków Częstochowa. Ta drużyna nie jest co prawda perfekcyjna, ale mimo to jest uważana za faworyta do wygrania rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Na potknięcia częstochowian liczy Legia Warszawa. “Wojskowi” zajmują w tabeli drugie miejsce i nadal łudzą się, że zdołają zniwelować straty do pierwszej ekipy z Częstochowy. Oczywiście w futbolu wszystko jest możliwe, więc niczego nie można przesądzać przedwcześnie. Z walki o mistrzostwo kraju raczej odpadł już Lech Poznań.

A kto spadnie do pierwszej ligi? Kiepsko wygląda sytuacja takich zespołów jak choćby Miedź Legnica, Lechia Gdańsk czy Górnik Zabrze. O ile legniczanie pewnie brali pod uwagę taką ewentualność, o tyle w Zabrzu czy Gdańsku chyba nikt nie dopuszcza myśli spadku.

Ekstraklasa strzelcy

Czy wiesz, kim są najlepsi PKO Ekstraklasa strzelcy? Ich nazwiska zaprezentowaliśmy poniżej.

 1. Mikael Ishak (Lech Poznań) – 11 goli (+4 asysty)
 2. Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok) – 11 (+3 asysty)
 3. Josue (Legia Warszawa) – 10 (+5 asyst)
 4. Bartosz Nowak (Górnik Zabrze/Raków Częstochowa) – 10 (+4 asysty)
 5. Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – 10 goli (+4 asysty)

PKO Ekstraklasa tabela strzelców na razie wygląda najlepiej dla Mikaela Ishaka z Lecha Poznań. Tak naprawdę jednak lada moment wyprzedzić go może Jesus Imaz, zawodnik Jagiellonii Białystok.

W TOP5 znalazł się także Josue z Legii Warszawa. Poza tym solidnie w bieżącym sezonie prezentuje się Bartosz Nowak, który ma za sobą przenosiny z Górnika Zabrze do Rakowa Częstochowa. Solidną formę stara się utrzymywać również Kamil Grosicki.