Jagiellonia – Raków typy, kursy i zapowiedź (24.02.2023)

Kolejka numer 22. rozgrywek PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się meczem w Białymstoku. Przygotowaliśmy na potyczkę Jagiellonia – Raków typy, które pomogą w obstawianiu zakładów.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa typy i przewidywania

Spoglądając w ligowe statystyki tego sezonu wysnuć można wniosek, żę piątkowa wycieczka na Podlasie będzie dla lidera rozgrywek spod Jasnej Góry spacerkiem po 3 punkty. Czy białostoczanie mogą przeciwstawić się piłkarzom Marka Papszuna. Sprawdźcie nasze najlepsze na potyczkę Jagiellonia – Raków typy!

jagiellonia - rakow typy

Zespół z Białegostoku to od wielu lat stały bywalec w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na przestrzeni tych sezonów podlaska ekipa notowała lepsze i gorsze występy. Piłkarzom Jagielloni w tym sezonie nie uda się nawiązać jednak do swoich największych sukcesów. Po 21 rozegranych meczach podopieczni Macieja Stolarczyka z bilansem 5 zwycięstw, 9 remisów, 7 porażek i dorobkiem 24 oczek sklasyfikowani są na 12. pozycji w tabeli.

Częstochowianie kolejny już sezon pokazują, że ich głównym celem jest walka o tytuł Mistrza Polski i w tym sezonie są na najlepszej drodze by tego dokonać. Po 21 rozegranych kolejkach podopieczni Marka Papszuna sklasyfikowani są na pozycji lidera rozgrywek z dorobkiem 49 punktów i bilansem 15 zwycięstw, 4 remisów i tylko 2 porażek.

Naszym zdaniem piątkowy mecz zakończy się spodziewanym triumfem drużyny gości. Ekipa spod Jasnej Góry w tym sezonie dość pewnie zmierza po mistrzowski tytuł i w Białymstoku powinna dołożyć do kolejne 3 punkty w ligowej tabeli. Spoglądając w statystyki widzimy, że częstochowianie triumfowali w 11 z 15 ostatnich meczach rozegranych w ramach Ekstraklasy. Uważamy także, że po pierwszej części spotkania na tablicy widnieć będzie wynik remisowy. Taki scenariusz miał miejsce w 10 z 15 ostatnio rozegranych meczach Jagiellonii.

Jagiellonia – Raków ostatnie wyniki

W tym roku kalendarzowym lepszym bilansem legitymują się częstochowianie. Poniżej sprawdzicie ostatnie rezultaty obydwu zespołów.

Ostatnie mecze Jagiellonii

 • Radomiak Radom – Jagiellonia 0:0
 • Jagiellonia – Pogoń Szczecin 2:0
 • Widzew Łódź – Jagiellonia 1:1

Ostatnie mecze Rakowa

 • Raków – Górnik Zabrze 2:0
 • Stal Mielec – Raków 0:0
 • Raków – Piast Gliwice 1:0

Jagiellonia – Raków bezpośrednie mecze

Historia bezpośrednich pojedynków sięga 2003 roku. Będzie to 10 starcie tych drużyn.

 • Raków – Jagiellonia 2:2
 • Raków – Jagiellonia 5:0
 • Jagiellonia – Raków 3:0

W pojedynkach tych częściej triumfowali częstochowianie. Kto w piątek dołoży kolejne zwycięstwo do swojego bilansu?

Jagiellonia – Raków kursy bukmacherskie

Poznaliście już nasze na potyczkę Jagiellonia – Raków typy. Również bukmacherzy stawiają w zdecydowanym stopniu na zespół Rakowa.

 • Wygrana Jagiellonii: 5.35
 • Remis: 3.90
 • Wygrana Rakowa: 1.60

Gdzie obejrzeć Jagiellonia – Raków? Transmisja

O której Jagiellonia – Raków i gdzie ten mecz zostanie rozegrany? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu kibiców. Pojedynek w Białymstoku rozpocznie 22. kolejkę spotkań PKO BP Ekstraklasy a pierwszy gwizdek rozlegnie się w piątek, 24 lutego o godzinie 18:00. Transmisję spotkania znaleźć będzie można w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i CANAL+ Family, a także w internecie na platformach Player.pl, CANAL+ online, myCanal, Polsat Box Go.