Polska – Argentyna typy, kursy i zakłady MŚ 2022 (30.11)

Nie mamy wątpliwości, że biało-czerwonych czeka najważniejszy mecz na Mistrzostwach Świata 2022. Czy po wielu latach przerwy zanotujemy historyczny awans do fazy pucharowej? Odpowiedź na to pytanie poznamy w środowy wieczór. Już teraz możesz sprawdzić nasze na mecz Polska – Argentyna typy bukmacherskie.

Polska – Argentyna typy bukmacherskie (30.11.2022)

36 lat temu w Meksyku – właśnie wtedy reprezentacja Polski po raz ostatni wyszła z grupy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Czesław Michniewicz ma szansę przejść do historii. Z jednej strony Polska jest liderem Grupy C przed ostatnią kolejką, z drugiej jednak, przyjdzie nam zagrać na zakończenie fazy grupowej z rozkręcającą się Argentyną. Co z tego wyjdzie? Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska – Argentyna?

Polska - Argentyna typy

Na sam początek przypomnijmy, że Polacy rozpoczęli Mundial od bezbramkowego remisu z Meksykiem. Po tym spotkaniu na biało-czerwonych spadły gromy. Nie tyle za wynik, co za styl, zaprezentowany przez podopiecznych Czesława Michniewicza. Głęboka defensywa nie spodobała się kibicom. Chociaż trzeba przyznać, że gdyby nie zmarnowany rzut karny Roberta Lewandowskiego, to moglibyśmy cieszyć się z wygranej. W następnym spotkaniu Polska zagrała nieco ofensywniej, a efektem była wygrana 2:0 nad Arabią Saudyjską. Owszem, dopisało nam nieco szczęścia, bo momentami Saudyjczycy wkręcali nas w boisko. Niemniej jednak, reprezentacja Polski po dwóch meczach ma w dorobku 4 punkty i jest liderem Grupy C.

Można by rzecz, że to sytuacja wręcz komfortowa, ale mecz Polska – Argentyna sprawia, że taką z pewnością nie jest. Argentyńczycy na otwarcie MŚ 2022 zanotowali sensacyjną porażkę z Arabią Saudyjską 1:2 i wielu już ich skreślało. Lionel Messi i spółka pokazali jednak w kolejnym spotkaniu z Meksykiem, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wygrana 2:0 sprawiła, że Albicelestes wciąż są w grze o wyjście z grupy.

Polska awans z grupy uzyska jeżeli zremisuje lub wygra z Argentyną. Możliwy jest także scenariusz, że wyjdziemy z grupy po przegranej, ale wówczas Arabia Saudyjska nie może pokonać Meksyku, a mało tego, musimy mieć korzystniejszy bilans bramkowy od rywali. Argentyńczycy, chcąc wyjść z grupy, muszą pokonać Polskę. Zapowiada się ciekawe widowisko. Czesław Michniewicz przyznał, że nie interesuje go gra na remis, a Polska musi kreować także swoje szanse w ofensywie. To może oznaczać, że wyjdziemy podobnym ustawieniem, co z Arabią Saudyjską.

Prezentując na mecz Polska – Argentyna typy bukmacherskie, wzięliśmy pod uwagę wiele czynników, jak formę reprezentacji, charakterystykę poszczególnych zawodników, cele na Mistrzostwach Świata oraz historię bezpośrednich pojedynków. Ta ostatnia mówi, że Polacy wygrali w 2 z 3 dotychczas bezpośrednio rozegranych meczów przeciwko Argentynie.

Uważamy, że przy dobrej grze defensywnej, a taką widzieliśmy w meczach Polski przeciwko Meksykowi i Arabii Saudyjskiej jesteśmy w stanie zremisować. Warto rozważyć typy na mecz, gdyż kurs jest niezwykle atrakcyjny. Wreszcie na Mundialu odblokował się Robert Lewandowski, a Czesław Michniewicz zapowiadając, że poszukamy swoich szans na bramki sugeruje, że obie drużyny mogą strzelić. Taka sytuacja miała miejsce w 2 z 3 ostatnich meczy Polska – Argentyna. Zgadzamy się, że reprezentacja Polski może zaskoczyć Argentynę po jednej z kontr. Skoro Albicelestes stracili dwa gole przeciwko Arabii Saudyjskiej, to dlaczego biało-czerwoni nie mieliby znaleźć sposobu na sforsowanie ich linii defensywnej?

W Argentynie mecz ten rysowany jest jako starcie Lewandowskiego z Messim. Jednak sam kapitan reprezentacji Polski zapytany o ten fakt, przyznał, że nie traktuje tak starcia Polska – Argentyna. Dla niego jest to mecz reprezentacji, patrzy na cały zespół. Owszem, ważne są indywidualne osiągnięcia, ale nie najważniejsze. Tutaj musi wziąć górę dobro zespołu. Te słowa zdecydowanie pokrzepiają przed pierwszym gwizdkiem.

Bezpośrednie mecze Polska – Argentyna

  • Polska – Argentyna 2:1
  • Argentyna – Polska 2:0
  • Polska – Argentyna 3:2

Ostatni bezpośredni mecz miał miejsce w 2011 roku, a gole dla naszych zdobyli Adrian Mierzejewski i Paweł Brożek. Spotkanie to pamiętają Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny oraz Kamil Grosicki, któzy w nim zagrali.

Ostatnie 5 meczów Polski

Ostatnie 5 meczów Argentyny

Polska – Argentyna kursy

  • Polska – 7.50
  • Remis – 4.40
  • Argentyna – 1.50

Obstaw tutaj

Spoglądając na Polska – Argentyna kursy bukmacherskie, widzimy, że to Argentyńczycy są zdecydowanymi faworytami. Oby nie było tego widać na boisku, a przede wszystkim w wyniku meczu.

Gdzie postawić na Polska – Argentyna zakłady bukmacherskie?

Chcąc stawiać na Polska – Argentyna zakłady bukmacherskie, wybierz jednego z poniższych bukmacherów. Kliknij w linki i zapoznaj się ze szczegółami oferty.

  1. STS
  2. Fortuna
  3. Superbet
  4. Betclic

Kiedy mecz Polska – Argentyna: o której godzinie początek?

Mecz Polska – Argentyna 30.11.2022, o godzinie 20:00.

Gdzie oglądać Polska – Argentyna? Transmisja

Środowe starcie Polski z Argentyną objerzysz na TVP 1, a transmisja łączona także na TVP Sport.

Typy na Mistrzostwa Świata 2022

Oprócz meczu Polska – Argentyna, typy przygotowaliśmy też na inne pojedynki Mundialu 2022. Zapoznasz się z nimi poniżej.

Zobacz też: z kim Polska zagra w 1/8 finału, jeżeli uda się awansować.