Raków – Jagiellonia typy, kursy i zapowiedź meczu (14.08)

Polskie drużyny mają spory problem z walką na dwóch frontach, a więc ligowym i europejskim. Czy Raków Częstochowa wyłamie się z tego schematu?

Raków – Jagiellonia typy i kursy bukmacherskie przed meczem

Rzuć okiem na przygotowane na mecz Raków – Jagiellonia typy. Prezentujemy też najlepsze znalezione kursy bukmacherskie.

Papszun zarotuje składem?

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak przed meczem rewanżowym z Trnavą, w meczu ligowym z Górnikiem Zabrze, Raków wybiegł okrojonym składem, tak samo będzie i teraz. Częstochowianie przygotowują się do decydującego o fazie grupowej starcia ze Slavią Praga. Wobec tego Marek Papszun zapewne da odpocząć swoim największym asom, a to może wpłynąc na wynik rywalizacji. Obstawiamy na Raków – Jagiellonia typy, że padnie remis bądź wygrają goście.

Raków Jagiellonia typy

Szans Jagi można doszukiwać się nie tylko w potencjalnej rotacji w wyjściowej jedenastce Rakowa, ale także w tym, że Jaga nie przegrała 2 z 3 ostatnich meczy przeciwko Rakowowi, raz remisując i raz wygrywając. Co prawda białostoczanie wygrali w tym sezonie tylko jeden mecz i przegrali w trzech ostatnich kolejkach, ale kiedy, jak nie teraz się przełamać, wykorzystując słabość kadrową rywala?

W naszym odczuciu warto też zagrać na Raków – Jagiellonia typy na co najmniej jednego gola po stronie przyjezdnych. Skąd ten pomysł? Raków w dwóch ostatnich kolejkach nie zachował czystego konta, a jak mantrę powtarzać będziemy też, prawdopodobne roszady w składzie gospodarzy. Linia defensywna nie będzie zatem tak szczelna, jak Papszun i jego team przyzwyczaili.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Raków – Jagiellonia 5:0
  • Jagiellonia – Raków 3:0
  • Jagiellonia – Raków 0:0

Ostatnio Raków wygrał wysoko z Jagą, ale białostoczanie u siebie też rozbili częstochowian aż 3:0. Szykuje nam się ciekawe widowisko i sami jesteśmy ciekawi, jak potencjalne roszady wpłyną na dyspozycję zdobywców Pucharu Polski z sezonu 2021/22.

Ostatnie mecze Rakowa Częstochowa

  • Raków – Trnava 1:0
  • Górnik Zabrze – Raków 1:0
  • Trnava – Raków 0:2

Ewidentnie widać, że Marek Papszun rzuca wszystkie siły na Europę. Porażka z Górnikiem Zabrze mogłabyć wkalkulowana w to ryzyko.

Ostatnie mecze Jagiellonii Białystok

  • Jagiellonia – Radomiak 1:2
  • Pogoń – Jagiellonia 1:0
  • Jagiellonia – Widzew 0:2

Trzy porażki z rzędu nie napawają optymizmem w szeregach białostoczan, ale kiedy, jak nie teraz się przełamać? Zwłaszcza, że Raków może ułatwić do zadanie, puszczając do gry drugi garnitur.

Kiedy mecz Raków – Jagiellonia? O której pierwszy gwizdek sędziego?

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17:30. Sędzia głównym będzie Damian Sylwestrzak.

Gdzie transmisja Raków – Jagiellonia?

Transmisja meczu na trzech antenach: Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Premium. Dodatkowo stream online na Canal+ Online.