Widzew – Pogoń typy, kursy i zapowiedź (28.01.2023)

W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy czeka nas konfrontacja łódzko-szczecińska. Jakie mamy Widzew – Pogoń typy na to spotkanie?

Widzew Łódź – Pogoń Szczecin typy i przewidywania

Pora szerzej omówić Widzew – Pogoń typy, które przygotowaliśmy specjalnie dla was. Zanim jednak do tego przejdziemy, tradycyjnie zaglądamy do ligowej tabeli.

Widzew - Pogoń typy

Zanosi się na naprawdę świetne widowisko, bo ekipy z Łodzi i Szczecina sąsiadują w zestawieniu PKO Ekstraklasy. Widzew zajmuje trzecie miejsce, mając na koncie 29 punktów. Ten zespół dziewięć meczów wygrał, dwa razy remisował, a poza tym sześciokrotnie musiał uznawać wyższość rywali.

Jeżeli natomiast chodzi o Pogoń, to ta ekipa zajmuje czwartą lokatę. Również ma 29 punktów. Na ten dorobek złożyło się osiem triumfów, pięć remisów czy też cztery porażki.

Przeczuwamy, że w tym meczu lepsza okaże się Pogoń Szczecin. Dlaczego? Na uwadze mamy choćby fakt, że “Portowcy” wygrali dwa ostatnie mecze przeciwko Widzewowi. Niewątpliwie mają patent na pokonywanie przeciwnika z Łodzi.

Poza tym przewidujemy, że w tym pojedynku gole będą padać z obu stron. Skąd wzięła się właśnie taka prognoza? Tutaj uwzględniliśmy kwestię tego, że w trzynastu z ostatnich piętnastu meczów Pogoni bramki zdobywały obie ekipy. Wymowne, prawda?

Widzew – Pogoń ostatnie wyniki

Przed powrotem PKO Ekstraklasy drużyny z Łodzi i Szczecina rozegrały serię meczów kontrolnych. Jak radzili sobie piłkarze tych zespołów w spotkaniach sparingowych? Spójrzmy na wyniki:

Ostatnie mecze Widzewa Łódź

  • Widzew – Dinamo Batumi 4:2
  • Czeskie Budziejowice – Widzew 0:4
  • Widzew – Univ. Craiova 0:1

Ostatnie mecze Pogoni Szczecin

  • Pogoń – Qarabag 4:2
  • Pogoń – FCSB 2:0
  • Pogoń – Petrolul 2:1

Widzew – Pogoń bezpośrednie mecze

Po raz ostatni drużyny ze Szczecina i Łodzi zmierzyły się 17 lipca 2022 roku. Wtedy Pogoń odnotowała triumf 2:1. 

  • Pogoń – Widzew 2:1
  • Pogoń – Widzew 1:0
  • Widzew – Pogoń 2:1

Ostatni triumf Widzewa nad Pogonią miał miejsce dość dawno, bo… 2 listopada 2013 roku. Czy po blisko dziesięciu latach łodzianie znów zdołają rozprawić się z “Portowcami”? To na pewno będzie trudne zadanie, bo większe szanse na wygraną przypisuje się Pogoni.

Widzew – Pogoń kursy bukmacherskie

Jeżeli analizujesz Widzew – Pogoń typy, to oczywiście musisz mieć na uwadze fakt, że faworytem tego spotkania jest ekipa ze Szczecina. Widzew ma mniejsze szanse na odniesienie zwycięstwa, choć na pewno nie można przedwcześnie skreślać łódzkich piłkarzy. Mogą się postawić!

Gdzie oglądać Widzew – Pogoń? Transmisja

Mecz Widzew Łódź – Pogoń Szczecin będzie konfrontacją w ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie przewidziano na 28 stycznia 2023 roku. O której Widzew – Pogoń początek meczu? Nastąpi to o godz. 17:30.

Chcesz obejrzeć ten pojedynek? Żaden problem. Transmisja pojawi się na Canal+ 4K Ultra, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport, a także na TVP Sport. W sieci mecz zobaczysz na sport.tvp.pl (za darmo) i na Canal+ online.