MŚ piłkarzy ręcznych 2023 faworyci i typy, kto wygra?

Na obiektach zlokalizowanych w Polsce i Szwecji lada moment startuje impreza, której każdy zadeklarowany fan “szczypiorniaka” przegapić absolutnie nie powinien. Sprawdźcie, jak wyglądają MŚ piłkarzy ręcznych 2023 faworyci oraz jakim typom bukmacherskim warto przyjrzeć się w pierwszej kolejności.

Kto wygra MŚ piłkarzy ręcznych 2023? Faworyci

Wiele osób trudniących się obstawianiem zakładów wzajemnych zadaje sobie aktualnie pytanie, kto wygra MŚ w piłce ręcznej 2023? Tradycyjnie kandydatów jest kilku, ale ostatecznie zwycięzca może być przecież tylko jeden. Zdaniem legalnych polskich bukmacherów zestawienie pięciu drużyn z największymi szansami na triumf przedstawia się na ten moment następująco:

MŚ piłkarzy ręcznych 2023 - zwycięzca Obstawiaj

Dania - 2.40

Obstaw tutaj

Francja - 5.45

Obstaw tutaj

Szwecja - 6.40

Obstaw tutaj

Hiszpania - 7.05

Obstaw tutaj

Islandia - 9.65

Obstaw tutaj

Norwegia - 17.60

Obstaw tutaj

Niemcy - 21.80

Obstaw tutaj

Polska - 30.00

Obstaw tutaj

Kim są faworyci Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023?

W MŚ piłkarzy ręcznych 2023 faworyci względem poprzednich mistrzostw jakoś diametralnie się nie zmienili. Tak się już składa, że światowa czołówka w “szczypiorniaku” od paru dobrych lat jest bowiem względnie stała. Prawdopodobieństwo triumfu każdej z drużyn typowanych do zwycięstwa przez bukmacherów jest naszym zdaniem bardzo duże.

ms-pilkarzy-recznych-faworyci

W pierwszej kolejności sukces wróży się Duńczykom. Tak to już jest, że na obrońcach tytułu zawsze ciąży największa presja. W XXI wieku na najwyższym stopniu podium najwięcej razy meldowali się jednak Francuzi i to oni naszym skromnym zdaniem powinni odebrać popularnym Czerwono-białym miano najlepszej reprezentacji narodowej na świecie.

Co z Hiszpanią, Szwecją oraz Islandią? Szwedzi jako aktualni mistrzowie Starego Kontynentu mają chyba dość dużo argumentów, aby troszkę namieszać podczas finałowych rozstrzygnięć. Pozostałe dwa wymienione zespoły będą natomiast najpewniej musiały obejść się smakiem.

MŚ piłkarzy ręcznych 2023 – typy bukmacherskie

Na MŚ piłkarzy ręcznych 2023 typy bukmacherskie to jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. Nie ma w tym akurat niczego nadzwyczajnego, gdyż duże sportowe imprezy zawsze przyciągają spore rzesze zainteresowanych. W paru poniższych zdaniach znajdziecie nasze ciekawe propozycje długoterminowe. Uważamy, że istnieje znaczące prawdopodobieństwo, że większość z nich zostanie rozstrzygnięta pozytywnie.

Spotkanie zakończy się różnicą 20 bramek

Grupy MŚ 2023 wyglądają tak, że przynajmniej w kilku sytuacjach zapowiadają się wyjątkowo jednostronne starcia. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że co najmniej jedno z nich zakończy się zwycięstwem którejś z drużyn z przewagą przynajmniej 20 trafień. Szwecja – Wyspy Zielonego Przylądka czy też Francja – Arabia Saudyjska to tylko dwa takie przykłady.

Francja lepsza niż Norwegia

Zarówno Francja, jak i Norwegia to reprezentacje, z którymi na wielkich turniejach naprawdę należy się liczyć. W minionej dekadzie Trójkolorowi zdobyli trzy medale MŚ a ekipa ze Skandynawii dwa. Różnica jest więc z pozoru stosunkowo niewielka. Szkopuł całej tej sytuacji polega na tym, że w przypadku Les Bleus były to wyłącznie krążki koloru złotego, natomiast Norwedzy otrzymywali odznaczenia w barwach srebra. Gdybyśmy mieli zatem typować, kto za kilkadziesiąt dni zakończy zmagania na wyższej lokacie, to zdecydowanie powinni być to podopieczni Guillaume Gille.

Hansen zostanie MVP turnieju

Stare porzekadło mówi, iż nic dwa razy się nie zdarza. Tak się składa, że wspomniany Mikkel Hansen zadał temu kłam już dwa lata temu. Filar reprezentacji Danii na mundialu w Egipcie został bowiem wybrany najbardziej wartościowym graczem turnieju. Oznaczało to, że ta prestiżowa nagroda trafiła do niego po raz kolejny (w 2019 roku także dostąpił podobnego zaszczytu). Czemu zatem nie miałby zostać nagrodzony po raz trzeci? Duńczycy zdaniem bukmacherów mają największe szanse na złoty medal podczas polsko-szwedkich zmagań. Kto ma zatem poprowadzić ich do tego sukcesu, jeśli nie największa gwiazda?

Jakie są szanse Polski na MŚ piłkarzy ręcznych 2023?

Na MŚ piłkarzy ręcznych 2023 faworyci są już znani, ale nie ma wśród nich niestety reprezentacji dowodzonej przez Patryka Rombla. Czy oznacza to, że Biało-czerwoni powrócą do kraju już rozegraniu trzech potyczek grupowych? Miejmy nadzieję, że nie.

Nie licząc Francuzów, pozostałe drużyny rywalizujące z Polakami w grupie A są jak najbardziej w zasięgu ich możliwości. Próżno bowiem szukać w przeszłości jakichś większych międzynarodowych sukcesów w wykonaniu Saudyjczyków czy też Słoweńców. Tym drugim udało się sięgnąć po brąz podczas czempionatu w 2017 roku i jak do tej pory jest to ich najlepszy rezultat w historii.

Jeśli nasze Orły wyjdą do swoich meczów grupowych dostatecznie zmobilizowani, to ewentualny awans do fazy play-off z drugiego miejsca (1.60 -STS) powinien być właściwie tylko formalnością.