O której skoki dzisiaj: Mistrzostwa Świata w Planicy? Godzina i transmisja

Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 rozkręcają się w najlepsze. Polscy kibice są w wybornych nastrojach po tym, jak Piotr Żyła obronił złoty medal na skoczni normalnej. O której skoki dzisiaj? Sprawdź kiedy skoki na skoczni dużej, spoglądając na terminarz MŚ w Planicy 2023, który znajdziesz poniżej.

o której skoki dzisiaj mistrzostwa świata planica

O której skoki narciarskie dzisiaj? Mistrzostwa Świata w Planicy (skocznia duża)

Po zmaganiach na skoczni normalnej, przenosimy się na skocznię dużą. Poniżej pełny terminarz Mistrzostw Świata w Planicy 2023. Kiedy następny konkurs? O której skoki dzisiaj? 3 marca konkurs indywidualny mężczyzn, a 4 marca konkurs drużynowy mężczyzn. Pierwszy z nich o godzinie 17:30, a drugi o 16:30.

Piątek, 03.03.2023
16:30 – Seria próbna mężczyzn HS138
17:30 – Konkurs indywidualny mężczyzn HS138

Sobota, 04.03.2023
15:30 – Seria próbna mężczyzn HS138
16:30 – Konkurs drużynowy mężczyzn HS138

Powyżej wiesz już, o której skoki dzisiaj. Godzina za każdym razem jest dość przystępna dla polskich kibiców. Bez dwóch zdań pierwszym kuliminacyjnym punktem emocji będzie godzina 17:30, 2 marca 2023 roku. Wówczas przeprowadzone zostaną kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn na dużej skoczni. Jesteśmy ciekawi, czy po nich Thomas Thurnbichler pośle do boju taki sam skład, jak na skoczni normalnej, czy jednak szansę otrzyma Paweł Wąsek?

Kiedy skoki narciarskie? Konkurs indywidualny Mistrzostwa Świata w Planicy 2023

Dzień później, 3 marca 2023 roku, od godziny 17:30 będziemy emocjonować się konkursem indywidualnym na skoczni dużej. Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 liczymy, że dostarczą nam wielu emocji. Podobnie, jak było podczas konkursu na skoczni normalnej, który zakończył się zdobyciem złotego medalu przez Piotra Żyłę. Kto jest faworytem na skoczni normalnej? Uważamy, że wśród Polaków wymienić należy Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Lekceważyć nie można także Kamila Stocha. Z pewnością odkuć po nieudanych skokach na normalnym obiekcie będzie chciał się Halvor Egner Granerud. Groźni będą też Słoweńcy, Anze Lanisek i Timi Zajc. Lekceważyć nie można Stefana Krafta, któremu na skoczni normalnej medal uciekł spod nosa. W Planicy w wybornej formie znajdują się również Niemcy, a więc Andreas Wellinger i Karl Geiger, którzy zdobyli już medale na skoczni normalnej. Zaskoczyć może też Ryoyu Kobayashi. Jak widać, kandydatów do medali na MŚ w Planicy 2023 jest sporo.

Kiedy skoki narciarskie? Konkurs drużynowy Mistrzostwa Świata w Planicy 2023

MŚ Planica 2023 spuentuje konkurs drużynowy, który zostanie rozegrany 4 marca 2023 roku, od godziny 16:30. Gdyby zsumować noty Polaków ze skoczni normalnej, wówczas przy nieco lepszych próbach zwłaszcza czwartego naszego zawodnika, moglibyśmy śmiało bić się o medale. Liczymy, że tak właśnie będzie podczas sobotniego konkursu drużynowego. W gronie faworytów, oprócz Polaków, wymienia się również Niemców, Słoweńców oraz Austriaków. Sporo do udowodnienia mają również Norwegowie.

Gdzie oglądać Mistrzostwa Świata w Planicy? Transmisja na żywo

Wiesz już, o której skoki dzisiaj Mistrzostwa Świata w Planicy 2023. Zatem kibiców biało-czerwonym. Gdzie oglądać MŚ w Planicy 2023? Transmisja konkursu indywidualnego, jak i drużynowego mężczyzn, dostępna będzie równolegle na antenach Eurosport 1 oraz TVN. Kwalifikacje na Eurosporcie 1.

Mistrzostwa Świata w Planicy konkurs indywidualny na skoczni dużej – kursy i typy

Jeżeli chcesz stawiać na Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 zakłady, poniżej zaprezentowaliśmy trzy nasze typy na konkurs na skoczni dużej.

Stawka jest bardzo wyrównana. Stawiamy typy, że na podium będą Kubacki i Zajc, a Kamil Stoch uplasuje się w czołowej szóstce. Kto wygra? Sami jesteśmy tego ciekawi. Wiedząc, o której skoki narciarskie dzisiaj, Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 warto śledzić bacznie, w wyczekiwaniu na olbrzymie, biało-czerwone emocje!