Skoki narciarskie Willingen wyniki konkursu: Granerud zwycięzcą (04.02.2023)

willingen-granerud

Za nami pierwszy z dwóch indywidualnych konkursów w niemieckim Willingen. Można powiedzieć, cytując klasyka, że skaczą wszyscy, a na koniec i tak wygrywa Granerud. Tak było także i tym razem.

Wyniki sobotniego konkursu PŚ w Willingen

Mimo dopiero drugiego najlepszego skoku pod względem odległości, suma not od sędziów oraz rekompensata za wiatr pozwoliła objąć prowadzenie w konkursie Granerudowi już po pierwszej odsłonie zmagań. O ile przynajmniej w teorii odrobienie niemal sześciopunktowej straty przez Anze Laniska było jeszcze możliwe w dalszej części rywalizacji, o tyle aż 13 oczek, jakie do skoczka urodzonego w Oslo tracił Dawid Kubacki, nie zapowiadało niestety niczego dobrego.

Finałowe rozdanie tylko potwierdziło te obawy. 26-letni reprezentant Norwegii po raz kolejny nie miał sobie równych. Rozkład miejsc na podium pozostał niezmienny. Na uwagę z perspektywy polskiego kibica zasługuje na pewno awans Piotrka Żyły z 11. na 4. lokatę. Dwóch Orłów obok siebie w czołówce klasyfikacji co zawsze coś wyjątkowego. Szkoda tylko, że nie było im dane stanąć razem na przysłowiowym pudle. Miejmy jednak nadzieje, że będzie w tym sezonie jeszcze ku temu okazja.

Oto jak ostatecznie prezentują się Willignen wyniki:

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Czy w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata doszło do jakichś istotnych roszad? Jeśli chodzi o pozycje zajmowane przez poszczególnych skoczków, to zdecydowanie nie. Przewagę nad Dawidem Kubackim powiększył jednak Halvor Egner Granerud. Norweg z 1416 punktami na koncie wyprzedza naszego rodaka aż o 132 oczka. Jak prezentuje się układ sił na pozostałych lokatach? Tego możecie dowiedzieć się z niniejszego tekstu.