WTA San Diego 2023 drabinka, kiedy, nagrody, gdzie oglądać?

Najlepsze tenisitki rywalizują na turnieju WTA San Diego 2023. Drabinka, terminarz i wszelkie informacje, w tym nagrody i informacja, gdzie oglądać transmisje meczów, znajdziesz w poniższym tekście.

Drabinka WTA San Diego 2023

Oto, jak prezentuje się na turniej WTA San Diego 2023 drabinka gry pojedynczej. W stawce mamy dwie Polki, a więc Magdę Linette i Magdalenę Fręch, której udało się przedrzeć przez kwalifikacje. Kliknij na zdjęcie drabinki, żeby ją powiększyć.

Turniej WTA San Diego 2023 zaplanowano od 11 do 17 września 2023 roku. Będzie to tydzień intensywnej rywalizacji. Zwłaszcza, że wiele tenisistek chce udowodnić swoją wartość po nieudanym wielkoszlemowym US Open.

Kiedy WTA San Diego 2023? Terminarz turnieju

Wiesz jak wygląda WTA San Diego 2023 drabinka, a chcesz sprawdzić kiedy grane są poszczególne rundy i finał? Rzuć okiem.

 • 11 i  12 września – 1 runda
 • 13 września – 2 runda
 • 14 września – ćwierćfinały
 • 15 września – półfinały
 • 17 września – finał
WTA San Diego 2023 drabinka
Icon Sport

Kim są faworytki WTA San Diego 2023?

W zeszłym roku turniej na kortach w San Diego wygrała Iga Świątek. Polka nie zdecydowała się stanąć do obrony tytułu, a woli skoncentrować się na turnieju w Guadalajarze, gdzie spróbuje odrabiać stratę do nowej liderki światowego rankingu, a więc Aryny Sabalenki. Iga przed rokiem pokonała Donnę Vekić, a turniej wrócił wówczas do łask po 7 latach przerwy. O wcześniejszych edycjach nie ma co wielce wspominać, gdyż na liście zwyciężczyń nie ma ani jednej tenisistki, która wciąż kontynuuje swoją sportową karierę.

Warto jednak zastanowić się, kim są faworytki turnieju WTA w San Diego 2023? Oczywiście nie jest tajemnicą, że są to najwyżej rozstawione tenisistki. Wśród faworytek wymienia się między innymi Ons Jabeur, Caroline Garcię, Marię Sakkari, Barborę Krejcikovą, Belindę Bencić czy Weronikę Kudiermietową.

W stawce WTA San Diego 2023 zobaczymy też dwie Polki. To Magda Linette, która miała zapewniony udział w drabince głównej oraz Magdalena Fręch, która dostała się do drabinki WTA San Diego 2023 poprzez kwalifikacje. Liczymy na Polki i na to, że w każdym kolejnym meczu będą w stanie sprawić lub chociaż otrzeć się o niespodziankę. Szkoda, że Iga nie stanęła do obrony tytułu, ale po nieudanym US Open potrzebuje przerwy na regenerację, by wrócić do walki o najwyższe laury. Jest to jak najbardziej zrozumiałe.

WTA San Diego 2023 nagrody pieniężne

Ile wynosi na turnieju WTA San Diego 2023 pula nagród? Organizatorzy przygotowali 780 637 dolarów, co oznacza wzrost o 3% w stosunku do tego, co można było zgarnąć rok temu. Zwyciężczyni zainkasuje 120 150 dolarów, a więc niespełna 4% więcej, niż przed rokiem zarobiła Iga Świątek. Finalistka zabierze ze sobą czek na kwotę 74 161 dolarów. Oto pula nagród WTA San Diego 2023:

 • Zwyciężczyni – 120 150 dolarów
 • Finalistka – 74 161 dolarów
 • Półfinalistki – 43 423 dolarów
 • Ćwierćfinalistki – 21 075 dolarów
 • Druga runda – 11 500 dolarów
 • Pierwsza runda – 8 310 dolarów

Jak zatem widać, spora sumka wpadnie już na konta tenisistek za sam występ w drabince głównej. Im dalej, tym lepiej, a więc jest o co walczyć.

Gdzie oglądać WTA San Diego 2023? Transmisje

Wybrane mecze turnieju w San Diego, w tym pojedynki Magdy Linette i Magdaleny Fręch możesz oglądać na kanałach Canal+ Sport. Ponadto, wszystkie mecze całkowicie za darmo na stronach wskazanych poniżej legalnych bukmacherów. Tam zobaczysz transmisje WTA San Diego 2023 na komputerze, ale także na telefonie komórkowym.

Transmisje online
Szczegóły
Oglądaj na żywo

Transmisje online SUPERBET

Darmowe transmisje w Superbet.

Transmisje online betclic

Darmowe transmisje za pośrednictwem Betclic TV.

Transmisje online sts

Transmisje za darmo na żywo w STS TV.

 

Transmisje online Fortuna

Korzystaj za darmo z Fortuna TV.