PZPN podjął decyzję odnośnie przyszłości Fernando Santosa. Kiedy ją ogłosi?

PZPN podjął decyzję odnośnie przyszłości Fernando Santosa. Kiedy ją ogłosi?
Icon Sport

Reprezentacja Biało-Czerwonych doznała w niedzielę porażki na wyjeździe z Albanią 0:2 w meczu w ramach kwalifikacji do zbliżającego się Euro 2024. Biorąc pod uwagę fatalną dyspozycję Polaków, po zakończeniu spotkania od razu zaczęto zastanawiać się nad tym, czy portugalski szkoleniowiec dalej powinien pracować na tym stanowisku. Wydaje się, że PZPN podjął decyzję odnośnie przyszłości Fernando Santosa.

Media w Polsce są raczej przekonane co do tego, że Fernando Santos nie będzie dłużej selekcjonerem polskiej reprezentacji. Sam zainteresowany na konferencji prasowej nie brał jednak pod uwagę dymisji ze swojej strony. Portugalczyk stwierdził, że jeśli miałby przestać pracować z Biało-Czerwonymi, to musiałby zostać zwolniony przez władze związku.

PZPN podjął decyzję odnośnie przyszłości Fernando Santosa. Na komunikat trzeba poczekać

Dziennikarz sportowy, Maciej Iwański, zakomunikował, że PZPN podjął decyzję odnośnie przyszłości Fernando Santosa i zdecydowano się na zakończenie tej współpracy. We wpisie dodał jednak, że do rozstania ma dojść z klasą.

Piotr Koźmiński z “WP Sportowe Fakty” również potwierdził, że obie strony nie chcą ze sobą rozmawiać na gorąco, tuż po zakończeniu spotkania z Albanią. Można przypuszczać, że do takiej rozmowy dojdzie już we wtorek, jednak są to tylko spekulacje i wszystko może się zmienić w ciągu najbliższych godzin.

Nic nie wskazuje na to, aby prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, pozwolił dalej pracować Fernando Santosowi. Reprezentacja Biało-Czerwonych w eliminacjach do Euro 2024 ma nóż na gardle. Obecnie Polacy zajmują przedostatnią pozycję z 6 punktami na koncie. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy spotkania – z Wyspami Owczymi, Mołdawią oraz Czechami. Na ten moment nie wiadomo, kto w tych starciach poprowadzi polskich piłkarzy.

Fernando Santos prowadził reprezentację Polski w sześciu spotkaniach. W trzech z nich udało mu się wygrać, a w trzech Biało-Czerwoni ponieśli porażkę. Wiele wskazuje na to, że Portugalczyk tego bilansu nie będzie już miał okazji poprawić.