Ansu Fati chce odejść z FC Barcelony. Hiszpan trafi do Premier League?

Ansu Fati chce odejść z FC Barcelony
Icon Sport

Hiszpański napastnik przez długi czas uważany był za przyszłość “Dumy Katalonii”. Jednak problemy zdrowotne i brak formy spowodowały, że Ansu Fati chce odejść z FC Barcelony, ponieważ zawodnik na razie nie może liczyć na zbyt dużą liczbę minut. Media podają, że wychowanek katalońskiego zespołu ma dwie oferty z Premier League, które obecnie rozważa.

O przyszłości Ansu Fatiego mówiło się w zasadzie od początku tego okienka transferowego. Początkowo z obozu zawodnika wypływały takie informacje, że piłkarz chce zawalczyć o miejsce w składzie, ale ostatnie wieści sugerują zmianę zdania, ponieważ hiszpański napastnik podobno otwiera się na możliwość opuszczenia drużyny mistrza Hiszpanii.

Ansu Fati chce odejść z FC Barcelony. O gracza walczą Chelsea i Tottenham

Znany piłkarski dziennikarz, Fabrizio Romano, napisał, że sytuację związaną z przyszłością Ansu Fatiego warto śledzić do samego końca okienka transferowego. Włoch dodał, że Tottenham zaczął badać sytuację napastnika, a na dniach piłkarz miał zostać zaoferowany również londyńskiej Chelsea.

Helena Condis z “COPE” idzie o krok dalej. Twierdzi ona, że obecnie szanse na opuszczenie FC Barcelony przez Ansu Fatiego oceniane są na 75%. Dziennikarka potwierdziła informacje podane przez Fabrizio Romano o ofertach z Chelsea oraz Tottenhamu i dodała, że ojciec zawodnika spotkał się ze znanym agentem, Jorge Mendesem.

Z Katalonii płyną informację, że Ansu Fati jest bliżej Tottenhamu, który chciałby wypożyczyć zawodnika, tak twierdzi przynajmniej Gerard Romero. Javi Miguel dodaje, że trener “Dumy Katalonii”, Xavi Hernandez, nie będzie blokował tej operacji, jeśli jednak reprezentant Hiszpanii wróci po pewnym czasie do klubu.

Skoro Ansu Fati chce odejść z FC Barcelony, to można się spodziewać, że taki obrót wypadków przybliżyłby do zespołu mistrza Hiszpanii Joao Felixa. W mediach wielokrotnie mówiono o tym, że Portugalczyk może trafić do Barcy tylko wtedy, gdy odejdzie z niej jakiś napastnik, a wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie do tego dojdzie.