Bartosz Bereszyński piłkarzem SSC Napoli!

Bartosz Bereszyński

Stało się to, o czym spekulowano od kilku dni. Bartosz Bereszyński został graczem SSC Napoli. Polak trafia do klubu z Neapolu na zasadzie wypożyczenia, z opcją definitywnego transferu.

Bartosz Bereszyński dołącza do SSC Napoli

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy na Mistrzostwach Świata w Katarze, Bartosz Bereszyński został piłkarzem SSC Napoli. Transfer Bereszyńskiego potwierdzili właśnie jego menadżerowie z Fabryki Futbolu. Popularny “Bereś” zamienia Sampdorię na Napoli na zasadzie wypożyczenia.

Co ciekawe, Napoli zagra z Sampdorią już jutro, ale w tym meczu Bartosz Bereszyński nie zagra. Warto odnotować, że Bereszyński przez sześć lat był piłkarzem Sampdorii, gdzie w ostatnim czasie pełnił także rolę kapitana zespołu. W tym sezonie zagrał w 15 meczach Serie A. Jego wypożyczenie będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. Po półrocznym okresie, Napoli może zdecydować się na definitywny transfer Bereszyńskiego.

Tym samym “Bereś” będzie kolegą klubowym Piotra Zielińskiego. Można zażartować, że liczba Polaków w Neapolu znów się zgadza.

Nie wiadomo, ile wynosi opłata za wypożyczenie Bereszyńskiego. Jednak klauzula wykupu opiewa na kwotę 1,8 miliona euro. 30-letni obrońca będzie walczył z Napoli o Mistrzostwo Włoch. W tej chwili ekipa z Neapolu plasuje się w tabeli Serie A na pierwszym miejscu, z pięciopunktową przewagą nad AC Milan.