Benzema jednak wróci? Miał postawić jeden warunek

Benzema

Dzisiaj media obiegła sensacyjna informacja, którą przekazał Karim Benzema. Napastnik postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Okazuje się jednak, że Benzema być może wróci do kadry szybciej, niż wszystkim się wydaje. Szokujące ustalenia poczynili dziennikarze Foot Mercato.

Benzema wróci, kiedy Deschmaps odejdzie?

35-letni Karim Benzema postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Ze sportowego punktu widzenia to na pewno ogromna strata dla reprezentacji Francji, bowiem Benzema strzelał przed Mistrzostwami Świata 2022 jak na zawołanie. Na Mundial jednak nie pojechał z powodu kontuzji. Nie było jednak także żadną tajemnicą, że stosunki Benzemy z selekcjonerem Didierem Deschampsem nie są najlepsze. Zdaniem Foot Mercato to właśnie miało być główną motywacją do zakończenia reprezentacyjnej kariery.

Jak donoszą dziennikarze wskazanego źródła, Karim Benzema może wrócić do reprezentacji Francji wtedy, kiedy odejdzie Didier Deschamps. Pozycja selekcjonera nie jest tak silna, jak przed finałem, bowiem Francuzi marzyli o obronie mistrzowskiego tytułu. Wśród kandydatów do jego ewentualnego zastąpienia wymienia się Zinedine Zidane'a. Jeżeli Zidane objąłby kadrę, to Foot Mercato jest niemal pewne, że z miejsca do niej wróciłby właśnie Karim Benzema. Obaj znają się nie tylko z Realu Madryt, ale mają też bardzo koleżeńskie stosunki.

Karim Benzema rozegrał w barwach reprezentacji Francji 97 mecze, zdobywając 37 bramek. Jest jednym z jej najlepszych strzelców w historii.