Wojciech Szczęsny kontuzjowany! Co za pech!

Wojciech Szczęsny

Niepokojące informacje napłynęły po sparingu Juventusu ze Standardem Liege (1:1). W tym meczu kontrolnym problemów zdrowotnych nabawił się Wojciech Szczęsny. Co doskwiera Polakowi?

Wojciech Szczęsny z urazem karku

Reprezentant Polski udział w sparingu, który odbył się 30 grudnia, zakończył już po pierwszej połowie. W trakcie przerwy został zmieniony przez Mattię Perina.

Szczęsny zgłosił uraz. Początkowo donoszono, że skarżył się na problemy z barkiem. Po spotkaniu głos na temat stanu zdrowia reprezentanta Polski zabrał szkoleniowiec Juventusu Massimiliano Allegri.

Szczęsny? Uszkodził sobie kark, ale to nie powinien być duży problem. Jeśli jednak nie będzie gotowy do gry, to Perin jest przygotowany – powiedział trener, cytowany przez TVP Sport.

Na razie nie ma informacji na temat tego, ile może potrwać ewentualna przerwa Szczęsnego. Jego zespół pierwszy ligowy mecz po przerwie na mundial w Katarze rozegra 4 stycznia. Wówczas Juventus zmierzy się na wyjeździe z zespołem US Cremonese.

Obecnie “Juve” zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A. Drużyna Wojciecha Szczęsnego zgromadziła dziewięć zwycięstw, cztery remisy, a także dwie porażki, co daje w sumie 31 punktów.

Najbliższy rywal “Starej Damy” w ligowej tabeli znajduje się na miejscu osiemnastym. Póki co Cremonese wywalczyło jedynie siedem punktów. Ta ekipa nie wygrała ani jednego meczu. Siedmiokrotnie remisowała, natomiast osiem razy schodziła z boiska pokonana.