Dakar 2023 – wyniki 7. etapu i klasyfikacja (07.01.2023)

Rajd Dakar 2023

7 stycznia 2023 roku przyniósł kolejne emocje związane z Rajdem Dakar 2023. Odbył się już siódmy odcinek tej prestiżowej imprezy. Jak tym razem poszło reprezentantom Polski i który z nich spisał się najlepiej?

Siódmy etap Dakar 2023 już za nami!

Rozkręciła nam się rywalizacja w ramach Rajdu Dakar 2023! Tym razem zerkamy już na Dakar 2023 wyniki siódmego etapu. Przyniósł on kolejną porcję niemałych emocji. Oczywiście tradycyjnie największą uwagę skupiamy na tym, jak poszło reprezentantom Polski.

Przy okazji trwającej imprezy w Arabii Saudyjskiej najmocniej skupiamy się na rodzinie Goczałów. Jej przedstawiciele prezentują się z bardzo dobrej strony i są niewątpliwie najlepszymi reprezentantami w trakcie tego rajdu. O jak najlepsze wyniki starają się też Jakub Przygoński i Kamil Wiśniewski.

Rajd Dakar 2023 Polacy

Jak spisali się podczas siódmego etapu Rajdu Dakar 2023 Polacy? To pytanie z pewnością stawia sobie wielu miłośników sportów motorowych. Jakub Przygoński tym razem zdecydowanie nie zachwycił. Dotarł on do mety na 17. miejscu, ze stratą do triumfatora na poziomie 22 minut i 11 sekund. Tym razem jako pierwszy finiszował Yazeed Al Rajhi. Wyznaczony dystans pokonał on w czasie trzech godzin, sześciu minut i 23 sekund.

Wśród quadów rywalizuje Kamil Wiśniewski. Oczywiście na niego również zwracamy uwagę, analizując wyniki Polaków. Tym razem jednak nie wkroczył on do akcji, bo motocykliści i zawodnicy zasiadający na quadach pauzowali ze względu na złe warunki atmosferyczne.

“W związku z trudnymi warunkami pogodowymi [mocne opady deszczu – dop. red.] oraz wysokim poziomem zmęczenia zaobserwowanym wśród wszystkich zawodników tej kategorii, organizatorzy Dakaru podjęli decyzję o odwołaniu siódmego odcinka specjalnego pomiędzy Rijadem a Al Duwadimi – poinformowano” – podano w oficjalnym komunikacie.

A jak poszło członkom rodziny Goczałów? Najlepszy tym razem okazał się Eryk Goczał, który zajął czwarte miejsce. Do triumfatora stracił on 3 minuty i 6 sekund. Piąty był Marek Goczał (+3,27), a siódmą lokatę zajął Michał Goczał (+4,58).

Rajd Dakar 2023 klasyfikacja generalna – miejsca Polaków

Jak wygląda Dakar 2023 klasyfikacja generalna w przypadku reprezentantów Polski? Jakub Przygoński nadal jest daleko w kategorii samochodów. Nasz kierowca zajmuje 41. miejsce, ze stratą do lidera przekraczającą siedem godzin.

41. Jakub Przygoński +7:08,01

Goczałowie natomiast dostarczają nam wielu pozytywnych emocji za sprawą swoich poczynań w kategorii SSV. Znajdują się oni oczywiście w czołówce rankingu.

2. Marek Goczał +5,42
3. Eryk Goczał +6,23
5. Michał Goczał +18,28