Dakar 2023 – wyniki 8. etapu i klasyfikacja (08.01.2023)

Rajd Dakar 2023

8 stycznia odbyła się rywalizacja w ramach ósmego etapu Rajdu Dakar 2023. Po raz kolejny uczestnicy dostarczyli niemałych emocji. Jakie wyniki tym razem zanotowali reprezentanci Polski i kto wyróżnił się najmocniej? 

Za nami już ósmy etap Rajdu Dakar 2023

Tym razem analizujemy Dakar 2023 wyniki. Tradycyjnie największą uwagę przyciągają rezultaty biało-czerwonych, choć godnym uwagi jest również to, że w kategorii samochodów ósmy odcinek wygrał Sebastian Loeb. Drugie miejsce zajął tym razem Nasser Al-Attiyah, a trzeci był Carlos Sainz.

Wśród motocyklistów najlepszy okazał się tym razem Ross Branch. Na drugiej lokacie znalazł się Daniel Sanders, a trzeci był Mason Klein.

Interesują cię wyniki w kategorii quadów? Tutaj triumf zapisał przy swoim nazwisku Manuel Andujar. Na drugiej lokacie sklasyfikowany został Alexandre Giroud, a trzecią lokatę zajął Marcelo Medeiros.

Rajd Dakar 2023 Polacy

Jak radzą sobie podczas Dakar 2023 Polacy? Niestety, nie mamy dobrych wieści. Wcześniej wycofał się motocyklista Maciej Giemza, a później identyczną decyzję podjął Kamil Wiśniewski, który wystartował na quadzie.

Wycofuję się z rajdu Dakar i to jest najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Miałem wywrotkę, w jej wyniku mocno się poobijałem. Złamałem dwa palce u ręki, a bez sprawnej dłoni niemożliwe jest kontynuowanie rajdu. W karierze sportowej przejechałem sześć Rajdów Dakar. Miałem apetyt na podium, musiałem zaryzykować. Tym razem się nie udało, może za rok będę miał więcej szczęścia – ogłosił.

Na szczęście jeszcze kilku biało-czerwonych możemy oglądać w akcji, więc warto analizować wyniki Polaków.

Podczas ósmego etapu pozytywnie wypadł Jakub Przygoński. Zajął on piąte miejsce, ze stratą 10 minut i 19 sekund do triumfatora.

W kategorii SSV tym razem najlepiej spośród Polaków spisał się Marek Goczał, który zajął siódme miejsce (+7,19). Na dziesiątej lokacie znalazł się Eryk Goczał (+7,52), a Michał Goczał tym razem był dopiero 39. – stracił do triumfatora aż 3:42:00.

Rajd Dakar 2023 klasyfikacja generalna – miejsca Polaków

Jak wygląda Dakar 2023 klasyfikacja generalna w przypadku Polaków? Jakub Przygoński stara się odrabiać straty po wcześniejszych perturbacjach. Aktualnie zajmuje 37. miejsce.

37. Jakub Przygoński +7:16,09

A jak prezentuje się sytuacja Goczałów w SSV?

2. Marek Goczał +4,34
3. Eryk Goczał +5,48
14. Michał Goczal +3:52,01