Eric Dier odejdzie z Tottenhamu Hotspur? Newcastle prowadzi w wyścigu po Anglika

Eric Dier odejdzie z Tottenhamu Hotspur
Icon Sport

Choć okienko transferowe powoli się kończy, to nadal pojawiają się spekulacje dotyczące przyszłości niektórych zawodników. Teraz mówi się o tym, że Eric Dier odejdzie z Tottenhamu Hotspur i prawdopodobnie przeniesie się do Newcastle United. Takie informacje podał dziennikarz Ekrem Konur dla portalu FootballWhispers.

Eric Dier to angielski obrońca, który w drużynie Tottenhamu Hotspur spędził dziewięć sezonów po tym, jak dołączył do “Kogutów” w 2014 roku ze Sportingu CP. Gracz przeprowadził się z rodziną do Portugalii, gdy miał siedem lat. Jego umowa z obecnym zespołem wygasa już za rok, a więc to ostatni moment, aby angielska drużyna zarobiła coś na sprzedaży swojego zawodnika. W innym przypadku w 2024 roku mógłby on odejść za darmo.

Eric Dier odejdzie z Tottenhamu Hotspur. Trafi do Newcastle United?

Ekrem Konur informuje, że obecnie to Newcastle United prowadzi w wyścigu po podpis Erika Diera. “Sroki” mogłyby zaoferować za angielskiego obrońcę 8 mln funtów. Zawodnik podpisałby dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok, jeśli klub byłby zadowolony z występów Anglika.

Eric Dier to bardzo doświadczony piłkarz, który wykazuje się sporą wszechstronnością. Najczęściej był wystawiany na środku defensywy, ale może zagrać też na jej prawej stronie, a nawet na pozycji środkowego pomocnika. Łącznie podczas swojej przygody w Tottenhamie Hotspur rozegrał 361 meczów. Dodatkowo od 2015 roku był też regularnie powoływany do reprezentacji narodowej, w której zanotował 49 spotkań.

Choć Newcastle United jest najbliżej pozyskania Erika Diera z Tottenhamu, to nie jest jedynym zespołem, który monitoruje sytuację Anglika. W Premier League Fulham oraz Wolverhampton również wykazują zainteresowanie zawodnikiem “Kogutów”.

Wiele wskazuje na to, że Eric Dier odejdzie z Tottenhamu Hotspur jeszcze w tym okienku. Newcastle United ma być zdeterminowane do pozyskania obrońcy, ponieważ po raz pierwszy od 20 lat zagrają w Lidze Mistrzów. Dzięki transferowi Anglika drużyna Eddiego Howe’a zyskałaby nieco więcej doświadczenia oraz głębi składu.