Euro 2021: Kiedy i gdzie się odbędzie? Turniej i najlepsze bukmacherskie porady w pigułce!

Euro 2021: Kiedy i gdzie się odbędzie? Turniej i najlepsze bukmacherskie porady w pigułce!

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto futbolu. Już 11 czerwca startują szesnaste Mistrzostwa Europy 2021! Dziś przedstawimy Wam, kiedy i gdzie odbędą się zmagania najlepszych drużyn na Starym Kontynencie oraz odpowiemy na pytanie, jak czas oczekiwania na Euro wykorzystali bukmacherzy.

Przykładowe typy i kursy na Euro 2021

Euro 2020 typy Nasza prognoza i kursy* Bukmacher Postaw kupon, do dzieła!
Portugalia – Francja: zwycięzca Portugalia – 3.50 Betclic Graj tutaj!
Najlepszy strzelec turnieju Romelu Lukaku – 10.00 Fortuna Graj tutaj!
Kadra na Euro: bramkarze Łukasz Skorupski – 1.90** LV BET Graj tutaj!

*Do rozpoczęcia Euro pozostało jeszcze sporo czasu, więc musisz na bieżąco śledzić ofertę przedstawionych powyżej bukmacherów, ponieważ kursy mogą się znacząco zmienić.

**Zdarzenie rozstrzygnięte, bramkarz znalazł się w kadrze na turniej. Zakład był aktualny w momencie powstawania tekstu.

Co się odwlecze, to nie uciecze. euro 2021 gdzie jest?

Globalna pandemia zamroziła nie tylko gospodarkę, ale też najważniejsze piłkarskie rozgrywki na świecie. Przykład? Euro 2021 gdzie koronawirus poczynił największe spustoszenie. Ucierpiała z tego powodu też choćby Liga Mistrzów, gdzie z konieczności wprowadzono turniej Final 8. To rozwiązanie spodobało się kibicom i pozwoliło wyłonić zwycięzcę.

W przypadku Euro 2020 sprawa wyglądała już zgoła inaczej. Zeszłoroczna odsłona mistrzostw była planowana z wielkim rozmachem i firmowana jako pierwsze ME rozgrywane na całym kontynencie. Rozwój pandemii niefortunnie “zgrał się” z planami szefów UEFA.

Pierwotnie terminarz zakładał, że rozgrywki ruszą 12 czerwca i zakończą się miesiąc później. Jednak już 17 marca Euro zostało oficjalnie przełożone na kolejny rok w porozumieniu ze wszystkimi przedstawicielami europejskich federacji. Pytania o euro 2021 gdzie mogłoby się odbyć zadawano na przemian z euro 2021 kiedy się odbędzie. Ostatecznie turniej został przełożony o rok i rozpocznie się 11 czerwca, zaś finał zostanie rozegrany 11 lipca.

Jak rozpocznie się turniej i euro 2021 gdzie jest start imprezy? Na inaugurację Turcy zagrają z Włochami w Rzymie (na słynnym Stadio Olimpico) o godzinie 21. Co najważniejsze z perspektywy polskiego kibica, Biało-Czerwoni rozpoczną swoją przygodę 14 czerwca meczem ze Słowacją w dawnej stolicy Imperium Rosyjskiego – Sankt Petersburgu. Ostatnie mecze grupowe odbędą się dziewięć dni później. Następnie, po krótkie przerwie, drużyny zmierzą się w 1/8 finału (w dniach 26-29) a mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe odbędą się na początku lipca (kolejno 2-3 i 6-7). Finał, podobnie jak premierowe spotkanie Euro, rozpocznie się o 21:00, tyle że na Wembley.

Eurolokalizacje, czyli na mapie rozgrywek

Turniej finałowy zostanie rozegrany w jedenastu miastach-gospodarzach. Oto odpowiedzi na pytanie: euro 2021 gdzie jest?

    • Grupę A. będzie gościło Baku i Rzym. W tych miastach swoje mecze rozegrają Turcy, Szwajcarzy, Walijczycy i Włosi.
    • W grupie B. mecze odbędą się w Kopenhadze i Petersburgu. Oprócz Duńczyków i Rosjan zmierzą się tam również Belgowie i Finowie.
    • Ciekawie wygląda też zestaw C. z faworyzowaną Holandią oraz Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną do kompletu. Zmagania tych ekip odbędą się w Amsterdamie i Bukareszcie.
    • Połowę grupy D. stanowią Brytyjczycy – Anglicy i Szkoci, zaś drugą połowę duet chorwacko-czeski. Przewagę na starcie będą mieli Wyspiarze, ponieważ mecze będą rozgrywane w Glasgow i na wspomnianym legendarnym londyńskim Wembley.
    • Grupa E. jest z kolei “grupą polską”. Po losowaniu drużyn na tę fazę turnieju nasi kibice chętnie wpisywali w wyszukiwarkę euro 2021 gdzie lub euro 2021 kiedy. Z czasem okazało się, że pierwszy mecz ze Słowakami zagramy w Petersburgu. Następnie, 19 czerwca, zmierzymy się w Sewilli z Hiszpanami, a cztery dni później wrócimy do Rosji, by zagrać ze Szwedami.

Euro 2021 Terminarz nie jest łatwy dla naszej reprezentacji, głównie ze względu na konieczność długiego podróżowania w tak krótkim czasie. To jednak wynik zmian w ramach całych rozgrywek. Mistrzostwa Europy 2021 będą się cieszyły ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na nowy format. Są też dodatkowe smaczki. Klasyczną “grupę śmierci” tworzy ostatni zestaw zespołów – Francja, Niemcy, Portugalia i skazywani na pożarcie Węgrzy. Pierwsze mecze gigantów już 15 czerwca, a arenami zmagań będą Budapeszt i Monachium. Łącznie sześć grup po cztery teamy w każdej. Euro 2021 gdzie pojawią się aż 24 drużyny, to drugi taki turniej w historii!

Bukmacherzy nie śpią

Zastanawialiście się komu przełożone euro 2020 spędzało sen z powiek? Oczywiście byli to kibice, ale na Euro 2021 Terminarz z utęsknieniem czekali także bukmacherzy.

W ciągu roku zmieniło się mnóstwo, może poza faworytami do zwycięstwa, bo tutaj lista wydaje się oczywista. Z pewnością wśród najmocniejszych ekip znajdują się Francuzi, Niemcy, Hiszpanie, Holendrzy, Anglicy czy Włosi. Ale niespodzianką nie powinna być na przykład dobra dyspozycja Chorwatów czy Portugalczyków. Co kibic to inne typy bądź pragnienia dotyczące faworytów do mistrzostwa.

Gdy już było wiadomo Euro 2021 gdzie i kiedy się odbędzie, zakłady bukmacherskie zabrały się za ułożenie atrakcyjnej oferty dla spragnionych futbolu fanów piłki. Doskonale z tego zadania wywiązał się chociażby Betclic. Prócz szerokiej oferty na spotkania Euro 2020, bukmacher przygotował intuicyjny przewodnik po mistrzostwach z informacjami na temat terminarza rozgrywek, meczów Polaków czy stadionów i ich pojemności. W Betclic możesz obstawić hitowe starcie Portugalczyków z Francuzami. Za zwycięstwo Ronaldo i spółki do zgarnięcia jest wygrana po kursie 3.50!

A może chcesz postawić zakład długoterminowy i wskazać króla strzelców imprezy? Doskonały sezon ma za sobą świeżo upieczony mistrz Italii, Romelu Lukaku. Fortuna oferuje kurs 10.00 za wytypowanie potężnego Belga. Możesz też postawić na zakład, który rozstrzygnie się tuż przed turniejem. W LV BET typujesz na przykład, jacy polscy golkiperzy pojadą na Euro. Szczęsny, Fabian i Skorupski? Naszym zdaniem w obliczu kontuzji Bartka Drągowskiego to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Podsumowanie

Jak widzisz, nie musisz już pytać o euro 2021 gdzie i kiedy się odbędzie. Skoro wiadomo gdzie jest euro 2021, to przyszedł czas na odliczanie ostatnich dni i kibicowanie Reprezentacji Polski.

Do tej pory naszym największym osiągnięciem na tym turnieju był pamiętny ćwierćfinał z 2016 roku, przegrany po serii jedenastek z późniejszym triumfatorem rozgrywek, czyli Portugalią.

Pozostałe dwie próby Biało-Czerwonych z 2008 i 2012 roku mimo wielkich oczekiwań kończyły się spektakularną klapą. W 2008 roku zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie B., ustępując nawet współgospodarzom turnieju – Austriakom. W pamięci polskiego kibica mocno zapisało się wówczas nazwisko Webb. Jedyną bramkę w tamtej edycji zdobyliśmy właśnie w meczu z Austriakami, a jej autorem był Roger Guerreiro.

Nieco skuteczniejsi byliśmy cztery lata później, lecz Czesi, Grecy i Rosjanie i tak okazali się za mocni. Turniej opuszczaliśmy po dwóch remisach i porażce w kluczowym meczu z naszymi południowymi sąsiadami.  Różnica polega jednak na tym, że zupełnie inaczej wyglądały przygotowania pięć czy dziewięć lat temu, gdy piłkarze mieli okazję do zgrania się w meczach reprezentacyjnych.

Obecnie drużyna jest po (wciąż świeżej) zmianie trenera – Jerzego Brzęczka zastąpił Paulo Sousa – i do końca nie wiadomo na co ją stać. W temacie Euro 2021 gdzie pojawiało się dużo kontrowersji od samego początku (nowa formuła rozgrywek, niezadowolenie kibiców itp.) nic nie będzie jasne do momentu pierwszego gwizdka i w końcu pierwszych rozstrzygnięć. Poszczególne mecze czy zakłady długoterminowe na Euro możesz grać w LV BET, korzystając przy tym z naszych podpowiedzi lub zdając się na własny instynkt. Wiesz już, gdzie jest euro 2021, zatem powodzenia!