FC Barcelona finalizuje transfer obrońcy z Premier League

eintracht barcelona typy

Xavi nie spoczywa na laurach. Legenda chce przywrócić blask Dumie Katalonii, a do tego potrzebne są konkretne wzmocnienia. W mediach aż huczy od informacji, że FC Barcelona finalizuje transfer Cesara Azpilicuety z Chelsea. Do dogadania, jak potwierdza kilka niezależnych źródeł, pozostały już tylko szczegóły, które nie wpłyną w żaden sposób na przeprowadzenie tego transferu do końca.

Cesar Azpilicueta bliski przenosin do FC Barcelony

Kapitan Chelsea tym samym po dziesięciu latach opuści Stamford Bridge i przeniesie się do La Liga. Prawy obrońca osiągnął już porozumienie z nowym klubem w sprawie trzyletniego kontraktu. Przypomnijmy, że umowa Azpilicuety z Chelsea wygasa z końcem czerwca 2022 roku i jest to kluczową informacją, dla której FC Barcelona zdecydowała się pozyskać 32-letniego Hiszpana.

Dla Azpilicuety, który według fachowego portalu transfermarkt.de wyceniany jest na 11 milionów euro będzie to powrót po 12 latach do rodzimej ligi. Przypomnijmy, że obrońca jest wychowankiem Osasuny, z której najpierw trafił do Olympique Marsylia, a następnie za 8,8 mln euro do Chelsea (sezon 2012/13).

Tym samym FC Barcelona, jak potwierdza wiele źródeł, wygrała walkę o podpis Cesara Azpilicuety z Atletico Madryt. Diego Simeone również chętnie widziałby prawego obrońcę w swojej bandzie, ale ten zdecydował się obrać kierunek na Camp Nou. Simeone będzie więc musiał znaleźć inne zastępstwo dla Kierana Trippiera.

Przeczytaj także o transferach w Ekstraklasie.

5 1 vote
Article Rating