Fernando Santos podjął decyzję. Ci dwaj piłkarze nie zagrają z Wyspami Owczymi [OFICJALNIE]

Fernando Santos podjął decyzję
Icon Sport

W czwartek o 20:45 reprezentacja Biało-Czerwonych podejmie na swoim stadionie Wyspy Owcze. Będzie to spotkanie w ramach eliminacji do Euro 2024. Trener Polaków, Fernando Santos podjął decyzję i podał nazwiska 23 piłkarzy, z których będzie mógł skorzystać podczas tego meczu. Portugalczyk powołał wstępnie 25 zawodników, ale ze względu na regulamin rozgrywek, maksymalna kadra meczowa to 23 nazwiska.

Choć wcześniej pojawiły się plotki na temat stanu zdrowia Piotra Zielińskiego, który miał doznać kontuzji na treningu, ale rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej temu zaprzeczył. Z tego względu Fernando Santos miał pełną dowolność i nie musiał zwracać uwagi przy kompletowaniu kadry na kontuzje czy urazy polskich zawodników.

Fernando Santos podjął decyzję. Adrian Benedyczak i Paweł Dawidowicz nie zagrają

Portugalski trener zdecydował, że w kadrze meczowej nie znajdą się Adrian Benedyczak oraz Paweł Dawidowicz. Jeśli chodzi o tego pierwszego, to już samo jego powołanie można było uznać za sporą niespodziankę. 22-latek to zawodnik włoskiej Parmy, która obecnie występuje w drugiej lidze włoskiej. Polak dobrze rozpoczął obecne rozgrywki, strzelił dwie bramki w Serie B, a także wpisał się na listę strzelców w trakcie meczu w ramach Pucharu Włoch.

O wiele bardziej niespodziewana decyzja dotyczyła braku miejsca w kadrze meczowej dla Pawła Dawidowicza, który obecny sezon rozpoczął z wysokiego C. Polski defensor stał się podstawowym obrońcą Hellasu Verona, a co więcej, został nawet kapitanem tej drużyny. Zanotował trzy mecze w Serie A, a w pucharowym meczu udało mu się zdobyć gola.

Fernando Santos podjął decyzję i już wiadomo, z jakich zawodników portugalski trener będzie mógł skompletować jedenastkę na czwartkowe spotkanie. Reprezentacja Polski znajduje się pod sporą presją. Do tej pory udało jej się uzbierać tylko 3 punkty w trakcie eliminacji do Euro 2024. Biało-Czerwoni wygrali z Albanią, ale doznali porażek w starciach z reprezentacją Czech oraz Mołdawią. Z tego względu Polacy zajmują przedostatnie miejsce w grupie i wyprzedzają jedynie Wyspy Owcze, z którymi dzisiaj przyjdzie im się mierzyć.