Fernando Santos zrezygnował z nieoczywistego piłkarza. Selekcjoner podał kadrę na Albanię

Fernando Santos
Icon Sport

Reprezentacja Polski rozegra w niedzielę drugie spotkanie podczas trwającej przerwy reprezentacyjnej. Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Albanią w ramach kwalifikacji do Euro 2024. Selekcjoner Polaków podał kadrę na ten mecz i okazało się, że Fernando Santos zrezygnował z nieoczywistego piłkarza.

Już od pewnego czasu wiemy, że w tym spotkaniu na pewno nie zagra Kacper Kozłowski, który zachorował i został w stolicy Polski. To nieco ułatwiło zadanie selekcjonerowi reprezentacji Polski, bo z tego powodu musiał skreślić tylko jednego dodatkowego zawodnika, aby zmieścić się w limitach kadrowych narzuconych przez UEFA. Wiemy już, na kogo nie postawił portugalski trener.

Fernando Santos zrezygnował z nieoczywistego piłkarza. Bartosz Slisz nie zagra z Albanią

Reprezentacja Polski wygrała w czwartek z Wyspami Owczymi 2:0, ale zaprezentowała się raczej przeciętnie. Na pewno do udanych tego spotkania nie zaliczy Grzegorz Krychowiak, który popisał się wieloma nieudanymi zagraniami. Sporo wskazywało na to, że gracza występującego na co dzień w Arabii Saudyjskiej może w meczu z Albanią zastąpić Bartosz Slisz. Na taki wariant Fernando Santos jednak się nie zdecydował i odesłał zawodnika Legii Warszawa na trybuny. Warto przypomnieć, że przeciwko Farerom pomocnik nie zagrał ani minuty.

Decyzja Fernando Santosa oznacza, że szansę na występ w niedzielnym meczu mają dwaj piłkarze, którzy nie otrzymali jej przeciwko Wyspom Owczym. Mowa o Adrianie Benedyczaku oraz Pawle Dawidowiczu. Jeśli chodzi o tego pierwszego zawodnika, to może on oficjalnie zadebiutować dzisiaj z orzełkiem na piersi.

Fernando Santos zrezygnował z nieoczywistego piłkarza i powstaje pytanie, czy ta decyzja nie odbije się Portugalczykowi czkawką. Brak kreacji w meczu z Wyspami Owczymi był jedną z największych bolączek Biało-Czerwonych. Jeśli nie dojdzie do niespodziewanej roszady, to środek pola w Tiranie stworzą Grzegorz Krychowiak oraz Damian Szymański. Tak przynajmniej obstawiają media sportowe w Polsce. Początek tego starcia zaplanowano na niedzielę o 20:45.