Finał baraży o 1. ligę: kiedy, gdzie obejrzeć Ruch Chorzów – Motor Lublin zapowiedź (eWinner 2. liga)

Finał baraży o 1. ligę: kiedy, gdzie obejrzeć Ruch Chorzów – Motor Lublin zapowiedź (eWinner 2. liga)

Dwa zespoły, które posiadają niezwykle bogatą historię i tylko jedno wolne miejsce. Kto w najbliższą niedzielę będzie mógł hucznie świętować awans do Fortuna 1. Ligi? Kiedy i gdzie obejrzeć to finałowe starcie? Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie w niniejszym artykule.

Ruch Chorzów – Motor Lublin (29.05.2022, finał baraży o 1. ligę)

Pewnie znaczna część z Was nie ma w ogóle pojęcia, kto gra w barażach do Fortuna 1. Ligi. Tak się jednak składa, że nazwy tych dwóch klubów powinny być doskonale znane nawet tym, którzy z futbolem mają na co dzień niewiele wspólnego.

Chorzowski Ruch jest drugą najbardziej utytułowaną drużyną piłkarską w Polsce. Co prawda ich ostatnie większe sukcesy miały miejsce preszło trzydzieści lat temu, jednak czternaście mistrzostw kraju robi olbrzymie wrażenie. Baraże o 1 ligę to dla nich wielka szansa na powrót do walki o najwyższe cele. Wiele wskazuje na to, że tę szansę postarają się umiejętnie wykorzystać.

Jeśli chodzi o Motor Lublin, to stawiany jest on w tej parze w charakterze “underdoga”. Zespół ze stolicy województwa lubelskiego już od kilku lat próbuję raz po raz pukać do drzwi wielkiego futbolu, jednak za każdym razem na ostatniej prostej tworzył się jakiś problem. Jego pokonanie dotychczas okazywało się niemożliwe. Czy jednak wreszcie zła passa zostanie przełamana?

Pierwszoligowa scena potrzebuje zespołów o dobrej infrastrukturze i sporym potencjale. Zarówno Ruch jak i Motor zdają się takowe posiadać. Bez względu na to, która z drużyn uzyska ostatecznie awans na zaplecze ekstraklasy, można więc liczyć na to, że Fortuna 1. Liga zyska kolejnego naprawdę solidnego gracza.

Gdzie obejrzeć baraż o 1. ligę Ruch Chorzów – Motor Lublin?

Baraże o 1 ligę na żywo będzie można śledzić za pośrednictwem stacji TVP Sport. Początek meczu Ruch – Motor zaplanowano na godz. 17:00 w dniu 29 maja 2022r.

Czy baraże 2 liga i baraże o 1 ligę to jest to samo?

Poszukując informacji na temat opisywanego spotkania barażowego, spotkaliście się zapewne z dwiema różnymi formami nazewnictwa tego arcyciekawego starcia. Finał baraży 2 liga to więc zupełnie to samo co finał baraży o 1 ligę.