Fortuna Puchar Polski. Kiedy finał, gdzie i kto w nim zagra?

Stało się. Fortuna Puchar Polski jest już coraz bliżej kluczowych rozstrzygnięć. W tym momencie znamy cztery najlepsze ekipy, a dziś oraz jutro poznamy finalistów. Faworyzowany Lech Poznań gra w półfinale z Olimpią Grudziądz, a Raków Częstochowa podejmie Legię Warszawa. Kto awansuje dalej i kiedy finał Fortuna Pucharu Polski. Gdzie zostanie rozegrany? Sprawdzamy wszystkie informacje.

Kiedy i gdzie finał Pucharu Polski?

Finał Pucharu Polski wraca do swojego domu, a więc na Stadion Narodowy w Warszawie. Ostatnie dwie edycje zostały rozegrane na Arenie Lublin, ale teraz, znów Stolica powita najlepszych pucharowiczów w kraju. Mecz finałowy zostanie rozegrany 2 maja 2022 roku, a bilety już rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki.

  • Kiedy finał Fortuna Pucharu Polski: 2 maja 2022 roku
  • Gdzie finał Fortuna Pucharu Polski: Stadion Narodowy w Warszawie

finał Fortuna Puchar Polski kiedy i gdzie

Puchar Polski – nagrody, czyli na zwycięzcę czekają gigantyczne pieniądze

W tym roku zwycięzca Fortuna Pucharu Polski zainkasuje potężne pieniądze. Dla triumfatora przyszykowano aż 5 milionów złotych. Finalista otrzyma z kolei 760 tysięcy złotych, a ekipy, które zagrają w półfinałach zainkasują na swoje konta po 380 tysięcy złotych. Jak mawia przysłowie, jest zatem o co grać.

Finał Fortuna Pucharu Polski – transmisja

Prawa telewizyjne do transmitowania rozgrywek Fortuna Pucharu Polski posiada grupa Polsat. Co za tym idzie obejrzeć finał Pucharu Polski będzie można na antenach Polsat Sport oraz w internecie na Polsat Box Go. W nadchodzącą majówkę liczymy na wielkie widowisko. Przed rokiem w rozgrywkach pucharowych triumfował Raków Częstochowa. Piłkarze Marka Papszuna wciąż są w grze także w obecnej edycji. Muszą jednak pokonać w półfinale Legię Warszawa.