Finał Ligi Konferencji 2022: gdzie i kiedy odbędzie się mecz Roma – Feyenoord?

Finał Ligi Konferencji 2022: gdzie i kiedy odbędzie się mecz Roma – Feyenoord?

Na kilka dni przed wielkim finałem Champions League poznamy wreszcie zwycięzcę premierowej odsłony najnowszego tworu UEFA, a więc Ligi Konferencji. Jakie drużyny staną naprzeciw siebie w decydującym starciu? Sprawdźcie to w naszym dzisiejszym artykule. Serdecznie zapraszamy.

Kto zagra w finale Ligi Konferencji 2022?

W zamyśle osób odpowiedzialnych za powstanie Ligi Konferencji rozgrywki te miały być swoistą szansą dla tych nieco mniej zamożnych zespołów, a także takich drużyn, którym do Realu czy Liverpoolu zdecydowanie daleko pod względem sportowym. Skład finału Ligi Konferencji 2022 pokazuje, że plan co prawda może i był dobry, lecz w rzeczywistości o prestiżową statuetkę będą ubiegać się dwa kluby, które na europejskim podwórku mają naprawdę solidną markę.

Jose Mourinho w przypadku zwycięstwa wraz z AS Romą stanie się pierwszym menadżerem w historii, który sięgnie kolejno po triumf w Lidze Mistrzów (Porto, Inter), Lidze Europy (Manchester United) oraz Lidze Konferencji.

Arne Slot w swoim debiutanckim sezonie za sterami ekipy z Rotterdamu łatwo broni jednak z pewnością nie złoży. Szansa, przed jaką stoją popularni De Club van Zuid może się nie powtórzyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat. W zespole piętnastokrotnych mistrzów Holandii wszyscy są tego świadomi, dlatego też determinacja w ich poczynaniach będzie na pewno ogromna.

Kiedy finał Ligi Konferencji 2022?

Starcie rozstrzygające o tym, kto sięgnie po zwycięstwo w premierowej odsłonie Ligi Konferencji będzie miało miejsce w dniu 25 maja 2022r.

Gdzie odbędzie się finał Ligi Konferencji?

Finał Ligi Konferencji 2022 odbędzie się na kameralnym obiekcie w stolicy Albanii. Według informacji, jakie udało nam odszukać, stadion w Tiranie może pomieścić dokładnie 22 300 widzów. Początkowo nosił on nazwę Arena Kombëtare, lecz w wyniku umów sponsorskich przemianowano go na Air Albania Stadium.

Gdzie oglądać finał Ligi Konferencji?

Jeśli chodzi o możliwość śledzenia tego niezwykle ciekawego starcia na żywo, to mamy tu do czynienia z analogiczną sytuacją, jak w przypadku finału Ligi Europy. Wyłączne prawo do pokazywania rozgrywek Ligi Konferencji ma platforma Viaplay.