Gol Nicoli Zalewskiego. Pierwszy w barwach Romy (WIDEO)

Obok takich bramek po prostu nie można przejść obojętnie. Nicola Zalewski w przepiękny sposób wpisał się na listę strzelców podczas meczu Serie A. To jego debiutancki gol w tych rozgrywkach. Kosmos!

Nicola Zalewski z cudnym golem

Premierowa odsłona mecz AS Roma – Sassuolo zdecydowanie nie ułożyła się po myśli tego pierwszego zespołu. Rzymianie mieli spory kłopot ze skutecznym atakowaniem, ale i z bronieniem. W 13. i 18. minucie na listę strzelców wpisywał się Armand Lauriente. Roma znalazła się w trudnym położeniu, ale mimo to gospodarze nie spuścili głów.

W 26. minucie udało im się wywalczyć trafienie kontaktowe. Właśnie wówczas Leonardo Spinazzola ruszył skrzydłem. Następnie postanowił przerzucić ciężar gry na prawą stronę boiska. Tam fantastycznie ustawiony był Nicola Zalewski.

Polak stanął na wysokości zadania! Złożył się do uderzenia wolejem, posłał piłkę w kozioł i przelobował bramkarza drużyny przeciwnej. Golkiper był totalnie zaskoczony. Trzeba przyznać, że uderzenie z powietrza w wykonaniu Nicoli Zalewskiego to prawdziwa poezja futbolu. Tym strzałem wprawił lokalną publiczność w potężną euforię. Niektórzy wręcz przecierali oczy ze zdumienia. Zalewski ich oczarował!

Za sprawą Zalewskiego rzymianie złapali kontakt, ale potem znów znaleźli się w tarapatach. Marash Kumbulla obejrzał czerwoną kartkę, a Domenico Berardi wykorzystał rzut karny i było 3:1. W drugiej połowie działo się jeszcze sporo, ale ostatecznie to ekipa Sassuolo zwyciężyła 4:3.

Opisywany gol to debiutanckie trafienie Nicoli Zalewskiego w Serie A. Dość długo musieliśmy czekać na ten moment, ale zdecydowanie było warto! To trafienie może śmiało być kandydatem do miana najładniejszej bramki 26. kolejki Serie A. Nie mamy wątpliwości! Co ciekawe, Zalewski zdobył tę bramkę słabszą nogą – prawą.