Gospodarze najlepsi w XIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

Gospodarze najlepsi w XIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

Już po raz trzynasty w Świdniku został rozegrany Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. W zmaganiach udział wzięły cztery zespoły: KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec, Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce oraz gospodarze MKS Avia Świdnik. Triumfatorem imprezy zostali podopieczni Sławomira Czarneckiego, którzy w finale pokonali lokalnego rywala z Międzyrzeca Podlaskiego.

KOMENTARZE TRENERÓW

Sławomir Czarnecki: – Podstawową sprawą było uczczenie pamięci naszych kolegów najlepiej, jak potrafimy. Wygraliśmy cały turniej i to wszystko z myślą o nich. Zakończyliśmy najtrudniejszy i najbardziej żmudny etap okresu przygotowawczego. Przez cztery tygodnie pracowaliśmy nad siłą, motoryką i wytrzymałością. Rozpoczynamy już nowy cykl ćwiczeń. Przez cały wrzesień, co tydzień, będziemy jeździć na różne turnieje, jeden też zorganizujemy u siebie, z okazji 65-lecia istnienia klubu. Możemy być zadowoleni z walki i zaangażowania zawodników. Nie mam uwag do chłopaków. Na razie bardzo fajnie to wygląda. Na tle ekip, które są na tym samym etapie przygotowań, okazaliśmy się najlepsi, a więc jest to jakiś wykładnik. Błędy się zdarzają, ale zwracałem uwagę na to, że statystki mnie na ten moment nie interesują. Jest to zupełnie nowy zespół i szukamy jeszcze swojego stylu. Przekazuję siatkarzom różne uwagi dotyczące gry i na tym się skupiamy. Widzę, że chłopaki to czują i realizują. Nie zagrał z nami Rafał Kępka, który od trzech tygodni narzeka na uraz kolana. Mam nadzieję, że to nie jest poważna kontuzja.

Łukasz Wasąg: – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Pokazali na boisku charakter, zaangażowanie i waleczność. Chłopaki nieźle zaprezentowali się po takim pierwszym okresie przygotowawczym, w którym pracowaliśmy głównie nad motoryką i siłą. Gospodarze bez wątpienia okazali się najlepszą drużyną w turnieju i cieszę się, że urwaliśmy im seta. Mogliśmy trochę poeksperymentować składem i fajnie to wyglądało. Wiadomo, że czegoś nam jeszcze brakuje. Myślę jednak, że o pierwsze miejsce rywalizowały dwa w miarę optymalne zespoły. Nie nastawiamy się jeszcze na wyniki, bardziej chodzi o sprawdzenie każdego siatkarza. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Na pewno poziom zawodów był adekwatny do ligi, w której na co dzień występujemy.

WYNIKI

Półfinały
KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 3:2 (25:27, 28:26, 25:19, 22:25, 15:9)

MKS Avia Świdnik – Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce 3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

Mecz o trzecie miejsce
KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec – Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20)

Finał
MKS Avia Świdnik – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (21:25, 25:12, 25:13, 25:22)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. MKS Avia Świdnik
2. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
3. KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec
4. Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce

SKŁADY DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Avia: Marcin Kurek, Maciej Sajdak, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura, Bartłomiej Żywno, Wojciech Gajosz, Konrad Machowicz, Bartłomiej Misztal, Krzysztof Pigłowski, Dariusz Bonisławski, Andrzej Bieńko, Michał Baranowski

Huragan: Rafał Ostapowicz, Kacper Kędra, Sylwester Kasjaniuk, Patryk Brzostek, Bartosz Robert, Bartosz Matraszek, Jacek Malczewski, Michał Jankowski, Piotr Milewski, Tomasz Nowacki, Grzegorz Kołodziej, Maciej Bielecki.