GP Belgii kwalifikacje F1 wyniki: Carlos Sainz z pole position!

gp-belgii-kwalifikacje-wyniki

Kwalifikacje F1 GP Belgii należały tym razem do Maxa Verstappena. Z pole position do jutrzejszego wyścigu wystartuje jednak zupełnie kto inny. Dlaczego pierwsze miejsce startowe nie przypadło tym razem Holendrowi? O tym w kilku słowach poniżej.

GP Belgii kwalifikacje – wyniki, jakich ciężko się było spodziewać

F1 Grand Prix Belgii kwalifikacje jeszcze przed ich formalnym rozpoczęciem były w pewnym stopniu rozstrzygnięte. Max Verstappen, Charles Leclerc czy też Valtterii Bottas na skutek wymiany części w swoich bolidach zostaną bowiem oddelegowani na sam koniec stawki podczas niedzielnego ścigania na torze Circuit de Spa-Francorchamps.

Mimo braku formalnej możliwości rozpoczęcia wyścigu z samego początku stawki Verstappen nawet na moment nie zamierzał odpuścić walki o zwycięstwo w sesji kwalifikacyjnej. GP Belgii kwalifikacje wyniki ukazywały więc ostatecznie holenderskiego kierowcę jako triumfatora tych zmagań. Z pozycji numer jeden do wyścigu przystąpi jednak Carlos Sainz.

Kiedy F1 Grand Prix Belgii wyścig? O której?

Zgodnie z ogólnodostępnym harmonogramem start wyścigu zaplanowano na godz. 15:00 w dniu 28 sierpnia bieżącego roku. Jeśli planujecie śledzić rywalizację kierowców na żywo, to możecie robić to za pośrednictwem naszego portalu. Specjalny link pojawi się w tym miejscu niebawem.