GP Singapuru F1 wyniki: koniec passy Verstappena

Do historii przeszła już kolejna runda Grand Prix Formuły 1 2022. Tym razem prezentujemy wam GP Singapuru wyniki. Jak spisali się poszczególni kierowcy?

gp singapuru wyniki

Sergio Perez najlepszy w Singapurze!

Kolejny wyścig w ramach Grand Prix F1 za nami. W Singapurze emocji absolutnie nie brakowało. Kierowcy zadbali o to, by kibice się nie nudzili. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się Sergio Perez. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Charles Leclerc, z kolei na najniższym stopniu podium stanął Carlos Sainz. Tych kierowców zapewne cieszą F1 wyniki GP Singapuru.

Następne lokaty zajęli tacy kierowcy jak Lando Norris, Daniel Ricciardo, Lance Stroll. Później sklasyfikowany został natomiast Max Verstappen. Tym samym przerwana została rewelacyjna passa Holendra! Ósme miejsce tym razem zajął Sebastian Vettel, a dalej znaleźli się Lewis Hamilton oraz Pierre Gasly.

Rezultaty z Singapuru z pewnością mogą być niespodzianką dla niektórych osób. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wynik Maxa Verstappena. Tym razem nie poszło mu zbyt dobrze ani w kwalifikacjach, ani w trakcie wyścigu głównego. Świetnie zaprezentował się natomiast Sergio Perez, który jak najbardziej zasłużenie wygrał. Wyrazy uznania należą się też Charlesowi Leclerowi. Po udanym występie w Singapurze umocnił się on w czubie klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu F1.

F1 wyniki GP Singapuru 2022

1. Sergio Perez

2. Charles Leclerc

3. Carlos Sainz

4. Lando Norris

5. Daniel Ricciardo

6. Lance Stroll

7. Max Verstappen

8. Sebastian Vettel

9. Lewis Hamilton

10. Pierre Gasly

11. Valtteri Bottas

12. Kevin Magnussen

13. Mick Schumacher

14. George Russell

Kiedy następne GP F1? Gdzie?

Na kolejne Grand Prix nie będzie trzeba czekać zbyt długo. Odbędzie się ono już 9 października w Japonii. Grand Prix Japonii 2022 rozpocznie się o godzinie 7:00. To bez wątpienia dobra pora dla wszystkich tych, którzy są przyzwyczajeni do szybkiego wstawania.

Oczywiście wyścig poprzedzą treningi i kwalifikacje. Pierwszy trening odbędzie się 7 października o 6:00. Drugi zaplanowano na ten sam dzień, na 9:00. Trzeci natomiast przewidziany został na 8 października, godz. 6:00. Tego samego dnia o 9:00 rozpoczną się kwalifikacje.