GP Włoch kwalifikacje wyniki: Ferrari dominuje na własnym terenie

formuła 1 wyniki

Kolejne F1 kwalifikacje właśnie dobiegły końca. Tym razem najlepsi kierowcy świata rywalizowali o jak najlepsze pozycje startowe na włoskim torze Monza. Ferrari jako nieformalny gospodarz tego toru okazało się niezbyt gościnne dla pozostałych ekip. Kto wyruszy zatem z pole position podczas jutrzejszego wyścigu? O tym w niniejszym tekście.

Wyniki kwalifikacji F1 Włochy – kiepski występ kierowców ze stajni Mercedesa

Ściganie się w temperaturze dochodzącej do 30 stopni Celsjusza nigdy nie jest łatwe. O najmniejszy błąd skutkujący utratą dobrej lokaty nietrudno. Zdecydowanie najmniej takich błędów podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej popełnił Charles Leclerc. Monakijski kierowca występujący pod szyldem Ferrari dał mnóstwo radości kibicom zgromadzonym na trybunach legendarnej Monzy. Nie należy bowiem zapominać, że team z legendarnym czarnym koniem pośrodku loga pochodzi właśnie z tego niezwykle urokliwego państwa zlokalizowanego na Półwyspie Apenińskim.

O sporym niezadowoleniu mogą mówić z pewnością Ci, którzy kibicowali kierowcom ze stajni Mercedesa. GP Włoch kwalifikacje nie były bowiem dla nich zbyt udane, lecz z uwagi na kary, jakie otrzymali między innymi Verstappen, Sainz i Perez, sztuka awansu tuż za plecy Charlesa Leclerca w przypadku George'a Russela jakimś cudem się powiodła.

Lista startowa niedzielnego wyścigu przedstawia się więc ostatecznie następująco

1. Leclerc

2. Russell

3. Norris

4. Verstappen

5. Ricciardo

6. Gasly

7. Alonso

8. De Vries

9. Zhou

10. Perez

11. Latifi

12. Ocon

13. Vettel

14. Stroll

15. Bottas

16. Magnussen

17. Schumacher

18. Sainz

19. Hamilton

20. Tsunoda

Kiedy GP Włoch? O której początek wyścigu?

Niedzielny wyścig na Autodromo Nazionale Monza rozpocznie się o dość standardowej porze, jeśli chodzi o tego typu wydarzenia. Sygnał do startu dwudziestu najlepszych zawodników na świecie powinno otrzymać punktualnie o godz. 15:00 w dniu 11 września bieżącego roku.