Grzegorz Krychowiak bohaterem zaskakującego transferu?

grzegorz krychowiak

Wciąż niewiele wiadomo, odnośnie przyszłości polskich piłkarzy w lidze rosyjskiej. Wiadome jest tyle, że większość z nich otwarcie wypowiada się o tym, że nie chce kontynuować przygody w kraju Władimira Putina. Rozwiązania mają szukać zarówno UEFA, jak i FIFA, bowiem nie chodzi wyłącznie o graczy z Polski, ale także o innych obcokrajowców. Tymczasem media obiegła dość zaskakująca infromacja o Grzegorzu Krychowiaku. Czy gracz Krasnodaru trafi do polskiej ekstraklasy?

Grzegorz Krychowiak na celowniku Legii Warszawa?

Informacje o tym, że Legia Warszawa jest wstępnie zainteresowana półrocznym kontraktem z Grzegorzem Krychowiakiem podał dziennikarz meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk. Wszystko teraz zależy od samego gracza, jak i obecnego pracodawcy, Krasnodaru. Na ten moment rosyjski klub nie jest skłonny rozwiązać kontraktu z Krychowiakiem, oczekując zapewne za niego dużych pieniędzy. “Krycha” nalega jednak na odejście z ligi rosyjskiej i nie zgodził się nawet na tymczasowe zawieszenie swojego kontraktu, jak zrobiła to większość piłkarzy.

Okazuje się, że po Krychowiaka ustawiła się już kolejka chętnych. Jeśli nie Legia Warszawa, to wciąż otwarte pozostają takie kierunki, jak chociażby amerykańska MLS, liga szwedzka czy liga brazylijska. “Ma jedną bardzo poważną ofertę na stole” – potwierdził rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jakub Kwiatkowski przyznał, że jeśli udałoby się porozumieć Krychowiakowi z Krasnodarem, to z miejsca mógłby podpisać kontrakt z nowym klubem. Wiele może zależeć też od UEFA czy FIFA. Spekuluje się, że federacje te mogą przedłużyć okienka transferowe w najsilniejszych ligach, celem właśnie znalezienia rozwiązania dla graczy, występujących czy to w lidze rosyjskiej czy ukraińskiej.