Hubert Hurkacz ATP Finals: czy zagra? Co musi się wydarzyć? Ile punktów brakuje? (Ranking ATP Race)

Wielu kibiców zastanawia się, czy Hubert Hurkacz zagra na ATP Finals? Co musi się wydarzyć, żeby Hurkacz zagrał w turnieju Masters? Sprawdzamy to w naszym tekście.

Hubert Hurkacz ATP Finals

ATP Finals: Hubert Hurkacz wciąż z szansami na udział w turnieju Masters!

Hubert Hurkacz zajmuje w tej chwili 9. miejsce w rankingu Race, z którego ośmiu najlepszych tenisistów weźmie udział w turnieju ATP Finals. Hurkacz musi się przesunąć prawdopodobnie nie tylko do czołowej ósemki, ale nawet i siódemki. Wszystko ze względu na Novaka Djokovicia.

Serb co prawda zajmuje 10. miejsce, a więc jest za Hurkaczem w rankingu ATP Race, ale ze względu na wygraną Wimbledonu spełnia kryterium wygrania Wielkiego Szlema, uprawniające go do udziału w turnieju Masters. Jeżeli więc Djoković nie znajdzie się w czołowej ósemce, to ósma lokata nie da awansu na ATP Finals, a Hubert Hurkacz będzie musiał być co najmniej siódmy w rankingu.

Czy to możliwe? Czy Hubert Hurkacz zagra na ATP Finals? Nic nie jest jeszcze przesądzone. Choć szans Polaka nie określamy jako bardzo dużych. Hurkacz w rankingu ATP Race ma w tej chwili 2725 punktów i traci 160 punktów do Taylora Fritza (8 miejsce) oraz 340 punktów do Felixa Augera-Aliassime (7 miejsce). Żeby być pewnym udziału bez względu na lokatę Djokovicia, Hurkacz musi przeskoczyć więc Kanadyjczyka.

Zarówno Hurkacz, jak i Auger-Aliassime biorą udział w turnieju ATP Antwerpia 2022. Do zgarnięcia jest w nim 250 punktów. Więc gdyby i Hurkacz wygrał, to nie będzie w stanie przeskoczyć rywala w rankingu ATP Race. Kluczowe będą zatem kolejne turnieje, do których zgłosił się Polak: Wiedeń z 500 punktami i Paris z 1000 punktami do zdobycia.

Kiedy ATP Finals? Kto gra i gdzie turniej kończący sezon?

Pewni udziału w ATP Finals są już Alcaraz, Nadal, Ruud i Tsitsipas, którzy zajmują cztery czołowe miejsca w rankingu ATP Race. W finale Masters wystąpi też wspomniany Novak Djoković. Do obsadzenia pozostały trzy miejsca. W tej chwili najbliżej otrzymania biletów są Miedwiediew, Rublew i Auger-Aliassime.

Tegoroczny ATP Finals rozegrany zostanie od 14 do 20 listopada 2022 roku. Gdzie ATP Finals? W Turynie. Trzymamy kciuki, żeby Hurkacz w nim wystąpił!