Idrissa Gueye trafi do Arabii Saudyjskiej? Al-Ahli przygotowuje ofertę

Idrissa Gueye trafi do Arabii Saudyjskiej
Icon Sport

Saudyjskie kluby powoli przyzwyczaiły nas już do tego, że sięgają po wielu zawodników, którzy występują w Europie. Czasem są to młodsi piłkarze, a czasem starsi. Teraz mamy do czynienia z tym drugim przykładem, ponieważ istnieje spora szansa na to, że niebawem Idrissa Gueye trafi do Arabii Saudyjskiej, gdyż Al-Ahli przygotowuje ofertę za senegalskiego pomocnika.

Idrissa Gueye należy do grona najbardziej doświadczonych zawodników w Europie. Senegalczyk ma 34-lata i rozegrał na najwyższym poziomie 14 sezonów. Głównie znany jest z występów w Premier League i Ligue 1. Grał w takich klubach jak Lille, PSG, Aston Villa czy Everton, choć istnieje spora szansa na to, że na koniec kariery przeniesie właśnie do Arabii Saudyjskiej.

Idrissa Gueye trafi do Arabii Saudyjskiej. Al-Ahli chce wzmocnić środek pola

Dziennikarz dobrze poinformowany w kwestii transferów, Ekrem Konur, podaje, że Al-Ahli może niebawem złożyć Evertonowi ofertę za Idrissę Gueye’a w granicach 2-3 mln euro. Warto dodać, że Senegalczykowi pozostał tylko jeden rok kontraktu z obecnym pracodawcą, co również wpływa na kwotę tego transferu.

Idrissa Gueye spędził trzy sezony w Evertonie, zanim trafił do PSG w 2019 roku. Po przygodzie w stolicy Francji pomocnik ponownie wylądował na Goodison Park. Był on także kluczowym elementem reprezentacji Senegalu, która wygrała Puchar Narodów Afryki w 2022 roku. W kadrze narodowej wystąpił 102 razy i udało mu się zdobyć łącznie 7 goli.

Na razie nie ma pewności co do tego, czy Idrissa Gueye trafi do Arabii Saudyjskiej, ale coś może być na rzeczy. Klub z Saudi Pro League chce wzmocnić środek pola, dlatego właśnie wspomina się o potencjalnym transferze Senegalczyka, ale wczoraj pojawiły się również informacje na temat zainteresowania Al-Ahli Piotrem Zielińskim z SSC Napoli czy Marcosem Llorente z Atletico Madryt.

Al-Ahli w tym okienku transferowym ściągnęło już kilku zawodników z Europy. Do tej pory trafili tam między innymi Riyad Mahrez z Manchesteru City, Roberto Firmino z Liverpoolu czy Edouard Mendy z Chelsea.