Iga Świątek nie zagra w Miami Open 2023

z kim i kiedy gra Iga Świątek
fot. Icon Sport

Fatalne informacje dla fanów Igi Świątek. Potwierdził się najgorszy scenariusz. Polska tenisistka nie zagra w turnieju w Miami. O decyzji poinformowała za pośrednictwem konta na Twitterze.

Miami Open 2023: Iga Świątek wycofała się z turnieju

“To była naprawdę bardzo trudna decyzja, ale nie mam wątpliwości, że zdrowie jest absolutnie najważniejsze” – napisała Iga Świątek, przekazując swoją decyzję.

Do krótkiego wpisu załączyła obszerniejsze wyjaśnienie dokonanego ruchu. Przypomniała, że w trakcie zmagań w Dosze i po nich zmagała się z ostrą infekcją. “Byłam dopuszczona do gry, ale silny epizod kaszlowy doprowadził do urazu żebra” – zauważyła.

Niestety, zawodniczka nadal odczuwa duży ból. Dyskomfort sprawia, że nie jest w stanie rywalizować na poziomie, do jakiego nas przyzwyczaiła.

“Potrzebuję przerwy, żeby wyzdrowieć i dlatego muszę zrezygnować z gry w Miami Open i Billie Jean King Cup” – wyjaśniła.

Polska tenisistka przekazała poza tym, że będzie informować, kiedy ponownie zagra. “To bardzo trudna decyzja, ale zdrowie jest najważniejsze” – czytamy w oświadczeniu Igi Świątek.

Tak naprawdę problemy zdrowotne dość długo omijały Igę Świątek, na co również zwróciła uwagę. Nie ukrywa, że bardzo się z tego cieszy. Mimo wszystko teraz stanęła pod ścianą i musiała podjąć krok, który sprawi, że zyska trochę czasu na regenerację i powrót do pełnej sprawności.