Indian Wells 2022: Novak Djoković nie zagra w Kalifornii!

Indian Wells 2023 Djoković

Stało się to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Na Indian Wells 2023 zabraknie Novaka Djokovicia. To kolejne duże nazwisko po tym, jak wcześniej o wycofaniu się z imprezy poinformował Rafael Nadal.

Novak Djoković nie zagra na Indian Wells 2023

Serb nie zagra na Indian Wells 2023 z powodu braku ważnego szczepienia przeciwko COVID-19, co było warunkiem “wstępu” do Stanów Zjednoczonych. Przypomnijmy, że Indian Wells 2023 rozpocznie się 8 i potrwa do 19 marca 2023. Dzisiaj w nocy (tj. z 6 na 7 marca) rozlosowana zostanie drabinka Indian Wells 2023.

35-letni Novak Djoković jest liderem rankingu ATP, a w ostatnim czasie prezentuje wyborną formę. Dość powiedzieć, że wygrał w tym sezonie dwa turnieje na twardej nawierzchni – Australian Open oraz Adelaide. Serb jest najbardziej utytułowanym tenisistą, jeżeli chodzi o Indian Wells. Djoković wygrywał kalifornijski turniej masters aż pięć razy. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się jedynie Roger Federer.

Novak Djoković nie jest jedynym nieobecnym Indian Wells 2023. Nie zagra także Rafael Nadal, który wygrywał turniej trzykrotnie. Brakować będzie także Nicka Kyrgiosa. My jednak trzymamy kciuki za Huberta Hurkacza.