Joao Félix opowiedział o początkach w FC Barcelonie. “Liga Mistrzów jest możliwym celem”

Joao Félix opowiedział o początkach w FC Barcelonie
Icon Sport

Wypożyczenie portugalskiego napastnika z Atletico Madryt do zespołu “Dumy Katalonii” to jeden z ciekawszych ruchów podczas zakończonego już letniego okienka transferowego. Po meczu reprezentacji Joao Félix opowiedział o początkach w FC Barcelonie. Wydaje się, że Portugalczyk jest zadowolony z tego, gdzie trafił.

Joao Félix wystąpił w spotkaniu reprezentacji Portugalii z Luksemburgiem. Podopieczni Roberto Martineza wygrali aż 9:0, a napastnik FC Barcelony zanotował dobre wejście z ławki i strzelił pięknego gola. Po meczu zawodnik udzielił wypowiedzi katalońskim mediom i odniósł się do pierwszych dni w nowym klubie.

Joao Félix opowiedział o początkach w FC Barcelonie. Powiedział o ulubionej pozycji

Kataloński “Sport” opublikował krótki wywiad z portugalskim napastnikiem. “Czuję się dobrze, fizycznie również, mimo że ostatnio niewiele grałem. Jestem gotowy na powrót do Barcelony i mocny start. Chcę pracować, aby pomóc drużynie”.

Portugalczyk został zapytany o pozycję, na której lubi występować. “Czuję się komfortowo, zaczynając z lewego skrzydła. Gram tam od jakiegoś czasu i myślę, że Xavi będzie chciał mnie tam wystawiać”.

Joao Félix wziął już udział w kilku treningach pod okiem nowego trenera, a także udało mu się zadebiutować w spotkaniu przeciwko Osasunie. “Grupa przyjęła mnie bardzo dobrze, drużyna jest młoda, czuję się komfortowo. Składa się z zawodników, którzy chcą wygrywać”.

Portugalski napastnik ma ambitne marzenia i chce wygrywać kolejne trofea. “Oczywiście Liga Mistrzów jest możliwym celem. Chcemy powalczyć w każdych rozgrywkach, ale trzeba robić to krok po kroku”.

W tej wypowiedzi Joao Félix opowiedział o początkach w FC Barcelonie. Choć na ten moment wydaje się, że zawodnik jest zadowolony z wypożyczenia do “Dumy Katalonii”, to nie wiadomo, jak długo ten stan rzeczy się utrzyma. Przebieg kariery byłego zawodnika Benfiki pokazał, że cechuje się krnąbrnością i gdy rzeczy nie idą po jego myśli, to potrafi pokazać swój charakter i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.