Julian Nagelsmann nie zostanie trenerem giganta. Ceniony dziennikarz zdradza szczegóły

Julian Nagelsmann nie zostanie trenerem giganta. Ceniony dziennikarz zdradza szczegóły
Icon Sport

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Julian Nagelsmann zostanie nowym trenerem Paris Saint-Germain. Obie strony na przestrzeni kilku tygodni prowadziły ze sobą negocjacje, ale w ostatnich godzinach uzgodniły, że nie będą jednak ze sobą współpracować.

Julian Nagelsmann nie zostanie trenerem Paris Saint-Germain

Formalnie, trenerem Paris Saint-Germain wciąż pozostaje Christophe Galtier. Media w większości jednak sugerują, że przygoda Francuza na Parc des Princes dobiegła już końca i niedługo trener ma zostać zwolniony.

Włodarze paryskiego klubu nie byli zadowoleni z wyników swojej drużyny. PSG zdobyło co prawda mistrzostwo Francji, ale z rozgrywek Ligi Mistrzów zostali wyeliminowani już na etapie 1/8 finału. Zmiana trenera może być elementem większej rewolucji w Paryżu. Ze stołeczną drużyną pożegnał się niedawno Lionel Messi, a wciąż nieznana jest przyszłość Neymara oraz Kyliana Mbappé, który nie chce przedłużać umowy z obecnym klubem.

Faworytem do zastąpienia Christophe’a Galtiera w Paryżu miał być Julian Nagelsmann, który kilka miesięcy temu opuścił Bayern Monachium. Co ciekawe, kontrakt Niemca wciąż obowiązuje i przyszły pracodawca Juliana Nagelsmanna musi podjąć negocjacje z Bawarczykami, jeśli będzie chciał zatrudnić tego trenera.

Wszystko wskazuje na to, że Julian Nagelsmann nie zostanie trenerem francuskiego giganta. Takie informacje podało najpierw L’Équipe, a potem potwierdził je również znany dziennikarz, Fabrizio Romano. Te źródła sugerują, że obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie kluczowych aspektów współpracy. Władze Paris Saint-Germain miały już jednak nawiązać kontakt z kolejnym kandydatem na trenera, którego nazwiska wciąż nie znamy. Niektóre media podają, że przyszłym trenerem mistrzów Francji może być Luis Enrique. Hiszpan pozostaje bez pracy po rozstaniu się z reprezentacją narodową.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1669819811424075776?s=20

Julian Nagelsmann nie potrafił porozumieć się już z trzecim potencjalnym pracodawcą od czasów zwolnienia z Bayernu Monachium. Wcześniej mówiło się o tym, że Niemiec może objąć Tottenham lub Chelsea, ale stronom nie udało się dojść do porozumienia i na razie utalentowany trener pozostaje bez pracy.