Kacper Kozłowski oficjalnie piłkarzem Brighton

Stało się wreszcie to, o czym spekulowano od kilkunastu dobrych tygodni. Kacper Kozłowski został oficjalnie ogłoszony nowym nabytkiem Brighton Howe & Albion.

Rekordowy transfer Kacpra Kozłowskiego

Co prawda w oficjalnym komunikacie związanym z transferem Kacpra Kozłowskiego próżno szukać takich informacji, to kuluarach mówi się, że przenosiny 18-latka do Brighton to drugi najwyższy transfer w historii polskiej ekstraklasy. Kwota, jaka trafi w kilku transzach na konto Pogoni Szczecin, ma podobno oscylować wokół 10 mln euro.

Przypomnijmy, że dotychczas najdrożej sprzedanym zawodnikiem z polskiej ligi jest Jakub Moder. Jak wszyscy doskonale wiemy, jego przygoda w barwach Brighton jest na ten moment bardzo udana. Czy podobny scenariusz rysuje się także przed Kozłowskim? Niewykluczone. Na debiut w Premier League wychowanek Bałtyku Koszalin będzie musiał jednak jeszcze trochę poczekać.

Błyskawiczne wypożyczenie Kozłowskiego do Royal Union Saint-Gilloise

Ekspresowy skok na głęboką wodę są w stanie przetrwać tylko nieliczni. Oczywiście w metaforycznym znaczeniu tego zwrotu. Spośród dwójki Karbownik-Moder obronną ręką z takiego skoku wyszedł tylko ten drugi. Włodarze Mew nie chcą chyba popełnić tego błędu ponownie, dlatego też w porozumieniu z Kacprem Kozłowskim zdecydowali, że rundę wiosenną reprezentant Polski spędził na boiskach Jupiler League.

Mowa tu konkretnie o zespole Royal Union Saint-Gilloise, a więc aktualnym liderze belgijskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Czy taka decyzja wpłynie dobrze na jego rozwój? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak. Ze swoimi obecnymi umiejętnościami popularny Kozi powinien sobie spokojnie wywalczyć miejsce w wyjściowej jedenastce.

Co stanie się natomiast za pół roku? Tego nie wie nikt. My Kacprowi życzymy jednak powodzenia. Zawodnika o takim talencie nie było bowiem w Polsce bardzo dawno.

0 0 votes
Article Rating