Kamil Stoch nie wystartuje w niedzielnym konkursie!

Kamil Stoch

Spory szok. Takimi słowami można skomentować oświadczenie, które wydał Polski Związek Narciarski. Dowiadujemy się z niego, że Kamil Stoch nie wystartuje w niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni w Klingenthal. Powodem są poważne problemy zdrowotne polskiego skoczka. Przypomnijmy, że wczoraj “Rakieta z Zębu” zajęła trzecie miejsce i tym samym Kamil Stoch po raz 80. stanął na podium Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Stoch jest chory. Został wycofany z drugiego konkursu w Klingenthal

Kamil Stoch walczy z ostrym zapaleniem zatok, przez co nie jest zdolny wystąpić w dzisiejszym konkursie indywidualnym na skoczni w Klingenthal. “Z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach PŚ w Klingenthal. Zawodnik ma silne zapalenie zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila ze startu.” – przekazał Polski Związek Narciarski w oficjalnym komunikacie na ten temat.

Przypomnijmy, że we wczorajszym konkursie Kamil Stoch zajął trzecie miejsce i tym samym awansował na 10. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Niestety wygląda na to, że przez nieobecność spowodowaną problemami zdrowotnymi w niedzielnym konkursie, Stoch wypadnie z czołowej dziesiątki. Na ten moment ani Kamil Stoch ani też Polski Związek Narciarski nie skomentowali, czy polski skoczek nie wystąpi wyłącznie w Klingenthal czy będziemy musieli się obejść smakiem także bez widoku Stocha w nadchodzącym weekendzie w Engelbergu. Wszystko zapewne zależy od przebiegu choroby. Kamilowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, bowiem pech przydarzył się w najmniej oczekiwanym momencie. Teraz, kiedy nasz multimedalista łapał wiatr w żagle.

5 1 vote
Article Rating