Kolejny Polak w lidze francuskiej. Łukasz Poręba przeniesie się do RC Lens

Polska kolonia na we francuskiej ekstraklasie powiększy się w przyszłym sezonie co najmniej o jednego gracza. Nowym zawodnikiem RC Lens zostanie Łukasz Poręba reprezentujący w tej chwili barwy lubińskiego Zagłębia. 21-latek zwiąże się prawdopodobnie ze swoim nowym klubem pięcioletnim kontraktem.

łukasz poręba

Dobra reklama Frankowskiego

Jeszcze do niedawna polski piłkarz nie był zbyt pożądaną personą na boiskach Ligue 1. Nie licząc czasów, w których piękne bramki w koszulce Auxerre zdobywał Ireneusz Jeleń, próżno było szukać Polaków, którzy byli tam znaczącymi postaciami swoich drużyn.

Swoistą zmianę można było zauważyć wraz z przenosinami Przemysława Frankowskiego do RC Lens. Były gracz Chicago Fire niemal z miejsca zdobył zaufanie trenera Francka Haisego. Jego grę zaczęli doceniać także kibice popularnych Les Artésiens. Jaki jest tego efekt? 26-latek w niemal każdym spotkaniu gra niemal od deski do deski, robiąc tym samym na tyle dobrą reklamę polskiemu futbolowi, że włodarze Lens zdecydowali o zakontraktowaniu kolejnego piłkarza znad Wisły.

Lubińska kuźnia talentów

Tym razem wybór padł na Łukasza Porębę. Młodzieżowy reprezentant Polski do lat 21 to wychowanek Zagłębia Lubin. W swojej seniorskiej karierze wystąpił już w 88 oficjalnych meczach z udziałem Miedziowych. Jego dorobek na przestrzeni tych starć to cztery gole i pięć asyst. Trzeba uczciwie przyznać, że jak na środkowego pomocnika to jest to wynik dość przeciętny, lecz z drugiej strony bycie na radarach takich ekip jak właśnie RC Lens czy też Granada oraz Venezia nie wzięło się znikąd.

Zawodnik urodzony w Legnicy przeniesie się na północ Francji w lipcu bieżącego roku, a więc tuż po zakończeniu trwającego sezonu PKO Ekstraklasy. Oby jego przygoda z francuską piłką była równie udana, co nieco starszego kolegi po fachu. Czy szykuje się nam też Wielki powrót do PKO Ekstraklasy?