Kosta Runjaić otrzymał ofertę od reprezentacji! Sensacyjna decyzja

Kosta Runjaić

Zaskakujące informacje ujrzały światło dzienne w sobotni poranek, 22 stycznia. Okazuje się, że na stole leżała gotowa oferta prowadzenia reprezentacji Grecji, którą miał otrzymać Kosta Runjaić. Niemiec odrzucił jednak lukratywny kontrat z greckiej federacji.

Kosta Runjaić nie poprowadzi reprezentacji Grecji

Jako pierwszy sensacyjną informację na Twitterze podał dziennikarz Mateusz Borek. “Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić dostał poważną ofertę prowadzenia reprezentacji Grecji. Przedstawiciele federacji greckiej pojawili się nawet w Belek. Praca aktualna od lutego. Szkoleniowiec Pogoni odmówił.” – czytamy w mediach społecznościowych współwłaściciela Kanału Sportowego.

Co ciekawe, Kosta Runjaić wcześniej był wymieniany jako jeden z kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wydaje się jednak, że także ten temat nie jest aktualny, bowiem według medialnych doniesień w grze pozostały dwie kandydatury. To Adam Nawałka oraz Andrij Szewczenko.

Nie dowiedzieliśmy się za to, dlaczego Kosta Runjaić odrzucił ofertę greckiej federacji. Jak łatwo się domyśleć, na pewno nie poszło o finanse, bowiem Grecy byliby skłonni przebić obecne zarobki Niemca w Pogoni Szczecin. Wygląda więc na to, że Runjaić czuje się w Szczecinie wyjątkowo dobrze i wierzy, że jest w stanie wywalczył tytuł Mistrza Polski. Jak na prawdziwego kapitana przystało, nie opuszcza statku w środku rejsu, jak miało to miejsce chociażby w przypadku Paulo Sousy.

Przypomnijmy, że Kosta Runjaić jest jednym z najdłużej pracujących trenerów w polskiej ekstraklasie. Przyszedł do Pogoni Szczecin w listopadzie 2017 roku. Portowcy, którzy szlifują formę na zgrupowaniu w Belek, tracą do liderującego Lecha Poznań 4 punkty i są wymieniani w szerokim gronie faworytów do walki o tytuł Mistrza Polski. Mając na ławce takiego fachowca i przede wszystkim oddanego trenera, jak Runjaicia, możliwe jest wszystko.