KSW 86: Kacper Koziorzębski zawalczy z Wiktorem Zalewskim

Red concrete background

Przed nami fantastycznie zapowiadająca się gala KSW 85 w Nowym Sączu jednakże organizacja nie próżnuje i dba również o następne gale. 16 we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się KSW 86. Federacja ogłosiła właśnie występ lokalnego bohatera – Kacpra Koziorzębskiego, które podejmie w okrągłej klatce niepokonanego Wiktora Zalewskiego. Walka odbędzie się w kategorii półśredniej.

KSW 86: Lokalny bohater Kacper Koziorzębski zawalczy z niepokonanym Wiktorem Zalewskim

Koziorzębski przekroczy próg okrągłej klatki KSW po raz siódmy w swojej karierze. Popularny Wiór przeplatał zwycięstwa porażkami. W debiucie bardzo efektownie pokonał Adama Niedźwiedzia i wydawało się, że jego kariera nabierze tempa. Niestety, reprezentant Bonzai MMA w następnych walkach uległ przed czasem Ionowi Surdu oraz Marcinowi Krakowiakowi. Koziorzębski swój ostatni pojedynek stoczył w marcu 2023 roku gdzie wygrał niejednogłośną decyzją z Borysem Borkowskim. Wiór to zawodnik słynący z bardzo efektownych walk. Stawia on na walkę w stójce i ciągłe wymiany, które ekscytują kibiców. Wielokrotnie jego wojny w klatce były nagradzane jako najlepsze walki w trakcie gali. Tym razem na przeciwko niego stanie niepokonany dotychczas Wiktor Zalewski. Ma on za sobą pięć zawodowych walk, w tym w ostatniej zadebiutował pod banderą KSW. Na gali KSW 82 udało mu się pokonać na punkty Roberta Maciejowskiego. Niewątpliwie tym razem poprzeczka zawędruje sporo wyżej i faworytem nadchodzącego starcia będzie ulubieniec miejscowej publiczności czyli Kacper Koziorzębski. Potencjalna wygrana będzie dla Wióra szansą na powrót do walk z najlepszymi zawodnikami w organizacji.

Karta walk KSW 86

Co prawda do gali we Wrocławiu pozostał jeszcze ponad miesiąc czasu ale federacja zaczyna sukcesywnie odkrywać karty odnośnie rozpiski. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w hali Orbita zobaczymy Jakuba Wikłacza, który będzie bronił pasa mistrzowskiego w walce wieczoru. Póki co jego przeciwnik nie jest znany. Oto jak wygląda aktualnie karta walk KSW 86:

  • Jakub Wikłacz #C (14-3-1, 9 Sub) vs TBA
  • Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) vs Dominik Humburger (7-0, 6 KO)
  • Filip Stawowy #5 (10-3, 8 KO, 1 Sub) vs Viktor Pešta (18-8, 8 KO, 6 Sub)
  • Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) vs Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO)