KSW 87: Filip Macek zmierzy się z Oleksiejem Poliszczukiem

Największa federacja MMA w Europie środkowej nie wstrzymuje tempa i zapowiada kolejne walki, które obejrzymy na gali w Czechach. W czeskim Trzyńcu zobaczymy starcie pomiędzy jednym z najbardziej doświadczonych i najlepszych czeskich zawodników wagi koguciej – Filipa Macka z Ukraińcem, Oleksiejem Poliszczukiem. Gala oznaczona numerem 87 odbędzie się 14 października.

KSW 87: Filip Macek zmierzy się z Oleksiejem Poliszczukiem, czyli kolejna walka lokalnego bohatera

Macek to zawodnik wagi koguciej, który od lat jest bardzo dobrze znany na czeskiej scenie sportów walki. Największą federacją MMA w kraju naszych południowych sąsiadów jest Oktagon. macek jest byłym pretendentem do walki o pas w tejże federacji. Ponadto ma on za sobą występy między innymi na galach GCF. Czech rywalizuje w sportach walki od 2010 roku, w tym czasie stoczył aż 46 zawodowych pojedynków! Macek słynie ze swoich bardzo wysokich umiejętności parterowych. Czech wygrał 27 pojedynków, w tym 24 przed czasem a aż 20-krotnie poddał swoich oponentów. 32-latek w okrąglej klatce KSW zadebiutował w maju tego roku na gali oznaczonej numerem 83. Przegrał on przed czasem w trzeciej rundzie z Sebastianem Przybyszem. Rywalem Macka na październikowej gali w Trzyńcu będzie Oleksiej Poliszczuk. Ukrainiec to mistrz innej polskiej organizacji – Armia Fight Night a pod banderą KSW będzie to dla niego drugi pojedynek. W pierwszym skrzyżował rękawice z Adamem Soldaevem, któremu uległ na punkty. Podobnie jak Macek, Poliszczuk to zawodnik, które bardzo dobrze czuje się w parterze. Z 10 wygranych pojedynków poddał rywali pięciokrotnie. Zapowiada się na bardzo ciekawe starcie, teoretycznie powinniśmy być świadkami kotłów parterowych ale często, gdy spotykają się zawodnicy preferujący walkę na ziemi to oglądamy trzy rundy wymian w stójce.

Karta walk KSW 87

Federacja KSW ogłaszając galę w Czechach bardzo mocno od samego początku zaakcentowała obecność lokalnych zawodników. Póki co na październikowej gali w Trzyńcu poznaliśmy trzy zestawienia i w każdym z nich mamy czeskiego zawodnika. Mowa tutaj o walczący w walce wieczoru Michale Martinku, Filipie Macku oraz Leo Brichcie. Karta walk KSW 87 prezentuje się póki co następująco:

  • Darko Stošić #1 (18-6, 12 KO, 1 Sub) vs. Michal Martínek #3 (10-4, 6 KO, 1 Sub)
  • Roman Szymański #3 (17-7, 4 KO, 4 Sub) vs. Leo Brichta #7 (11-3 1NC, 5 KO, 4 Sub)
  • Filip Macek #4 (27-18-1, 4 KO, 20 Sub) vs. Oleksii Polishchuk (10-4, 2 KO, 5 Sub)