La Liga – najlepsi strzelcy w historii rozgrywek

La Liga tak jak każde czołowe europejskie rozgrywki ma swoich zadeklarowanych fanów, jak również osoby, które nie są w stanie powiedzieć o niej nawet jednego dobrego słowa. Jedno trzeba jednak jej przyznać. Najlepsi strzelcy ligi hiszpańskiej to wielkie gwiazdy światowego formatu. Chcecie wiedzieć o kim dokładnie mowa? Poświęćcie więc chwilę na lekturę naszego tekstu.

Najlepsi strzelcy ligi hiszpańskiej w historii

Lionel Messi

Pierwsze skojarzenie z hasłem La Liga najlepsi strzelcy? Rzecz jasna Lionel Messi. Główny kreator największych sukcesów Dumy Katalonii w ostatnim dwudziestoleciu wyśrubował tak imponujący rekord, że z dużą dozą prawdopodobieństwa nikt nie zdoła go pobić przez kilkadziesiąt najbliższych lat (474 bramki). Na pewno nie zrobią tego także najlepsi strzelcy Barcelony, gdyż od chwili odejścia Argentyńczyka próżno ich szukać we wszelkiej maści rankingach.

Dość dobry początek przygody w Blaugranie ma Ferran Torres, ale strzelenie przez niego choćby połowy bramek, jakie udało się uzyskać Messiemu, będzie można uznać za olbrzymi sukces. Czy to się uda? Możesz obstawiać korzystając z bonusów za Superbet kod promocyjny.

Cristiano Ronaldo

Nie oszukujmy się, że szczyt popularności hiszpańskiej ekstraklasy miał miejsce wtedy, gdy spektakularne boje toczyli ze sobą Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo. Wyniki uzyskiwane przez CR7 wydają się z biegiem czasu tym bardziej niesamowite, kiedy porówna się je z liczbą meczów, jakie Portugalczyk rozegrał w koszulce zespołu ze stolicy Hiszpanii (311 goli w 292 spotkaniach). Przyznamy szczerze, że tęsknimy za tymi kipiącymi od emocji El Clasico. Czy jeszcze kiedyś będą stawać w nich naprzeciw siebie najlepsi strzelcy ligi hiszpańskiej? Czas pokaże.

la liga najlepsi strzelcy

Telmo Zarra

Raczej nikt z czytających ten artykuł nie ma prawa pamiętać gracza, który znalazł się na najniższym stopniu podium. Mowa oczywiście o Telmo Zarze, będącym wielką legendą Athleticu Bilbao. Czas jego największej świetności przypada na przełom lat 40 oraz 50. XX wieku. W trakcie piętnastu sezonów zdołał uzbierać imponujące 251 goli.

Co ciekawe mimo sześciokrotnego zdobycia statuetki, jaką otrzymują najlepsi strzelcy ligi hiszpańskiej, Telmo Zarraonandía Montoya tylko raz mógł cieszyć się z triumfu w całych rozgrywkach. Gdy porównamy to z dokonaniami dwóch wyżej wymienionych, to wygląda to co najmniej zaskakująco.

La Liga najlepsi strzelcy w sezonie 2021/2022

Choć oczywiście zmagania w La Lidze nadal trwają, to można już mieć pewien pogląd na to, którzy gracze będą mieli ten zaszczyt, aby być wymienianym w rankingach, w których przewijają się najlepsi strzelcy ligi hiszpańskiej w całej historii tych rozgrywek. Poniżej przedstawiamy Wam czołową trójkę na dzień 14 marca 2022 roku.

Iago Aspas

Rozpoczynamy od zawodnika przywdziewającego na co dzień koszulkę Celty Vigo. Iago Aspas jest przykładem piłkarza, dla którego jedynym akceptowalnym otoczeniem wydaje się być rodzima hiszpańska ekstraklasa. 35-latek miał bowiem nieznaczny epizod poza Półwyspem Iberyjskim, lecz niestety nie skończył się one dla niego niczym dobrym. Co innego przygoda w ekipie popularnych Celestes. Tu na przestrzeni kilku dobrych lat udało mu się zdobyć już ponad 179 bramek, z czego 13 w bieżących rozgrywkach.

Junior Vinicius

Pierwszym z ogniw zabójczego duetu Realu Madryt jest Brazylijczyk Vinicius Junior. Gracz urodzony w Sao Goncalo bez wątpienia jest w tej chwili jednym z największych skarbów Galacticos. Vini mimo młodego wieku nie boi się czasem wziąć ciężaru zdobywania bramek na swoje barki, czym bardzo pomaga swojemu starszemu koledze z formacji ofensywnej. W chwili tworzenia tego artykułu 21-latek mógł pochwalić się trzynastoma trafieniami, lecz z całą pewnością nie jest to jednak jego ostatnie słowo.

la liga najlepsi strzelcy

Karim Benzema

Tak się składa, że w La Liga najlepsi strzelcy są w tym sezonie związani z Realem Madryt. Bezsprzecznym liderem wyścigu o Trofeo Pichichi jest Karim Benzema, który jako jedyny ma dwucyfrowy dorobek zarówno w liczbie goli, jak i ostatnich podań. Wychowanek Olympique Lyon ze względu na swój wiek prawdopodobnie będzie powoli zbliżał się do zakończenia swojej kariery. Nim to jednak nastąpi, na pewno spróbuje zapisać się na kartach historii. Być może stanie się to już w trwającym sezonie. Czy tak będzie? Odbierz bonusy za Fortuna kod promocyjny i spróbuj wytypować.