Leo Messi wybrał najlepszego obrońcę świata. Kontrowersyjna decyzja Argentyńczyka

Leo Messi wybrał najlepszego obrońcę świata
Icon Sport

Słowa, które wypowiada argentyński piłkarz bardzo często odbijają się szerokim echem. Nie inaczej było w sytuacji, gdy Leo Messi wybrał najlepszego obrońcę świata. Napastnik Interu Miami wytypował zawodnika, który nie występuje w jednym z najlepszych klubów na świecie oraz raczej nie przychodzi w pierwszej chwili na myśl, kiedy rozmawia się o topowych defensorach na rynku.

Reprezentacja “Albicelestes” rozpoczęła niedawno kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbędą się w 2026 roku w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Aktualni mistrzowie globu mierzyli się z Ekwadorem i zwycięstwo w tym meczu dał nie kto inny jak właśnie Leo Messi. Zawodnik Interu Miami postanowił po tym spotkaniu oddać hołd i tytuł zawodnika meczu innemu piłkarzowi.

Leo Messi wybrał najlepszego obrońcę świata. Wybór może zaskakiwać

Po wygranym meczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata, argentyński napastnik udzielił mediom wypowiedzi, podczas której Leo Messi wybrał najlepszego obrońcę świata. Argentyńczyk stwierdził, że jest nim Cristian Romero. “Dla mnie to teraz najlepszy obrońca na świecie. Świetnie zagrał przeciwko Ekwadorowi, według mnie był piłkarzem tego meczu” – powiedział były zawodnik FC Barcelony i Paris Saint-Germain.

Nie ulega wątpliwościom, że Cristian Romero to filar reprezentacji Argentyny, był nim też podczas katarskich mistrzostw świata. W sześciu z siedmiu meczów na tej imprezie ten obrońca zagrał od pierwszej minuty. Do tej pory dla kadry narodowej udało mu się rozegrać łącznie 23 spotkania.

Choć ocena Leo Messiego może być kontrowersyjna, to nie bierze się z niczego, ponieważ Cristian Romero jest chwalony za swoją grę również w rozgrywkach klubowych. Gra obecnie w Tottenhamie, który świetnie rozpoczął ten sezon w Premier League. “Koguty” mimo straty Harry’ego Kane’a po czterech kolejkach zajmują drugą pozycję w tabeli.

Cristian Romero gra w Tottenhamie od ponad roku. Argentyński stoper przeszedł do tej drużyny z Włoch, a konkretnie trafił do Londynu z Atalanty. “Koguty” musiały dosyć głęboko sięgnąć do kieszeni, ponieważ zapłaciły za Argentyńczyka równe 50 mln euro. Defensor podpisał z nowym zespołem kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2027 roku.