Liverpool finalizuje transfer. Chciała go połowa Premier League

Liverpool finalizuje transfer. Chciała go połowa Premier League

Wygląda na to, że już tylko ostatnie szczegóły pozostały do ustalenia, zanim Luis Diaz zamieni FC Porto na FC Liverpool. O ofensywnego gracza “Smoków” walczyła połowa Premier League, ale ostatecznie, to  Jurgen Klopp ma zostać okrzyknięty królem polowania.

Liverpool coraz bliżej pozyskania Luisa Diaza

31-krotny reprezentant Kolumbii ma lada moment przenieść się na Anfield Road. Jak donosi “The Athletic”, FC Liverpool wyłoży za niego nawet 60 milionów euro. To kwota, która zawiera w sobie ewentualne bonusy. Co ciekawe, FC Porto zapisało w kontrakcie Diaza klauzulę odstępnego w wysokości 80 milionów euro, jednak osiągnięte pomiędzy klubami porozumienie opiewa na niższą kwotę.

Luis Diaz w ostatnim czasie był jedną z najjaśniejszych gwiazd FC Porto. W 28 rozegranych w tym sezonie meczach, zdobył 16 bramek i dorzucił 6 asyst. Diaz został też królem strzelców na ubiegłorocznym Copa America.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, to w Liverpoolu będzie realną konkurencją dla kogoś z trio Firmino, Mane i Salah. Wszystkim trzem graczom wkrótce kończą się umowy z “The Reds” i niewykluczone, że jedna z nich nie zostanie przedłużona.

Warto dodać, że o Luisa Diaza oprócz Liverpoolu, starali się także Tottenham, Newcastle, Everton czy Manchester City. Prawie cała śmietanka Premier League, zatem Jurgen Klopp może czuć się usatysfakcjonowany dokonanym przez Kolumbijczyka wyborem.