Manchester City szuka zastępstwa dla Kevina De Bruyne. 50 mln euro na stole

Manchester City szuka zastępstwa dla Kevina De Bruyne
Icon Sport

Belgijski zawodnik bardzo niefortunnie rozpoczął ten sezon, ponieważ już podczas pierwszego spotkania tych rozgrywek nabawił się poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka miesięcy. Mówi się o tym, że pomocnik może pauzować nawet do końca tego roku. Z tego względu Manchester City szuka zastępstwa dla Kevina De Bruyne. Mistrz Anglii wytypował już piłkarza, którego chce kupić jeszcze przed końcem tego okienka transferowego.

Najpierw sporo mówiło się o transferze Lucasa Paquety z West Hamu United, ale ten temat upadł z powodu doniesień na temat możliwego obstawiania meczów przez brazylijskiego zawodnika. “Obywatele” nie chcieli w takim wypadku ryzykować skandalu i skupili się na ściągnięciu innego gracza do swojej drużyny.

Manchester City szuka zastępstwa dla Kevina De Bruyne. Matheus Nunes na radarze “Obywateli”

Gdy nie wyszło z transferem Lucasa Paquety, to Manchester City postanowił zmienić strategię i ruszyć po innego zawodnika. Fabrizio Romano oraz David Ornestein z “The Athletic” podają, że mistrz Anglii chce kupić Matheusa Nunesa z Wolverhampton. Włoski dziennikarz uważa, że “Obywatele” działają błyskawicznie i już zdążyli złożyć ofertę za pomocnika w wysokości 50 mln euro, jednak nie wiadomo, jak “Wilki” na tę propozycję zareagowały.

Wiemy jednak, jak zareagował sam zainteresowany. Matheus Nunes jest otwarty na przenosiny na Etihad Stadium i już osiągnął porozumienie w sprawie indywidualnego kontraktu z władzami Manchesteru City.

Matheus Nunes trafił do Wolverhampton w sierpniu zeszłego roku. Angielski klub wyłożył za zawodnika całkiem sporą kwotę, ponieważ było to 45 mln euro kwoty podstawowej oraz 5 mln euro w postaci zmiennych. W zeszłych rozgrywkach pomocnik wystąpił w 39 meczach, w których strzelił jednego gola i zanotował również jedną asystę.

Pep Guardiola ma sporą zagwozdkę z powodu urazu belgijskiego pomocnika. W celu znalezienia jakiejś alternatywy Manchester City szuka zastępstwa dla Kevina De Bruyne. Obecnie sporo wskazuje na to, że może nim być Mathues Nunes z Wolverhampton.